10 bine yakın dizel Mercedes C Serisi geri çağırılıyor!

Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, kablo setindeki sorunlar nedeniyle yaklaşık 10 bin araç için geri çağırma başlatıyor. Mercedes-Benz, kablo seti sorunundan W206 kasa kodlu bazı dizel motorlu bazı C Serisi modellerinin etkilendiğini söyledi.

Federal Motorlu Taşıtlar Dairesi (KBA), dünya genelindeki 8 bin 712 adet Mercedes C Serisi’nin kablo setlerinde sorun olduğunu bildirdi. KBA tarafından belirtilen sorundan, Ekim 2020’den Aralık 2021’e kadar üretilen bazı Mercedes modellerinin etkileniyor.

Dünya çapında etkilenen 8 bin 712 adet C Serisi’nin 2 bin 882 adedi Almanya’da satışa çıkan otomobiller olarak belirlendi. Kalan kısmı Avrupa ve diğer pazarları oluşturuyor.

Yeni Mercedes Benz C Serisi Hakkında Bilgilere Buradan Ulaşabilirsiniz

Dizel Mercedes C Serisi geri çağırılma sebebi şu şekilde açıklanıyor:

Arızadan etkilenen W206 kasa kodlu C Serisi modellerinin motor kontrol ünitesine giden kablo seti kaputa çok yakın. Sürtünme nedeniyle hasar görebilir ve arızalanabilir. KBA bu durumun, zamanla karşılaşılabilen tehlikeli bir durum olduğunu belirtiyor.

Automobilwoche’de yer alan habere göre, bu araçların sahipleri Mercedes-Benz servisleri tarafından bilgilendirilecek.

Çözüm olarak, etkilenen araçların motor kontrol ünitesine giden kablo seti kontrol edileceği ve gerekirse yeniden elden geçirileceği açıklandı. Mercedes-Benz servislerinde bu işlem yaklaşık 1 saat kadar sürebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.