MTV avantajlı 7. nesil yeni Isuzu D-max üretiminde yerli dönemi

VW-Golf-GTI

Yerli üretim Isuzu D-Max yeni nesliyle yollara çıkıyor. Tek yerli pick-up özelliği taşıyan Isuzu D-Max’in 7. jenarasyon olarak üretimine Türkiye’de başlandı. 2017 yılı sonunda Tayland’dan ithal edilen V-Cross paketiyle yola çıkan yeni Isuzu D-Max için üm hazırlıklar tamamlandı ve ilk modeller banttan inmeye başladı.

Yeni D-Max pickupın Anadolu Isuzu Şekerpınar fabrikasında baz donanım V-GO MT, standart donanım seçeneği V-LIFE MT ve V-JOY AT versiyonları 4×2 ve 4×4 versiyon seçenekleriyle piyasaya çıktı.

Yerli D-max üretimi 2014’de başlamıştı

Yerli pick-up Isuzu D-Max ilk olarak 2014 yılında Anadolu Isuzu fabrikasında üretilmeye başlanmıştı. Yeni model Türkiye’de 2 farklı çekiş sistemi (4×2 ve 4×4), 2 farklı vites tercihi (6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik) ve 3 farklı donanım tercihiyle (V-GO, V-LIFE ve V-JOY) üretiliyor.

Giriş seviyesi V-GO modelinde LED gündüz farları, elektrikli ısıtmalı yan aynalar, Yokuş kalkış destek sistemi (HSA), Eğim iniş kontrolü (HDC), ESC, TCS, ABS, EBD, BAS gibi güvenlik sistemleri standart olarak sunulurken, çekiş sistemi olarak 4×2 ve 4×4 tercihi ve şanzıman tercihinde manuel vites ile sunuluyor.

Yeni D-Max’in kokpiti

Standart donanım olarak sunulan ve D-Max ailesinde V-LIFE olarak adlandırılan 4×2 ve 4×4 çekiş sistemlerine sahip D-Max’te, LED gündüz farları, elektrikli katlanabilir, ısıtmalı ve sinyalli krom yan aynalar, krom kapı kolları ve ön ızgara, D-VISION 8” Multimedya sistemi, navigasyon, geri görüş kamerası, park sensörü, cruise control ve 18 inç alaşım jantlar standart olarak sunuluyor.

Sahip olduğu özelliklerle en üst donanım seviyesi V-Cross’a en yakın model olan 4X4 çekiş sistemli 6 ileri otomatik vitesli V-JOY’da ise V-LIFE modeline ek olarak anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, otomatik klima ve yan basamaklar gibi birçok donanım standart olarak sunuluyor.

Geçtiğimiz Nisan sonu itibariyle Türkiye’deki Anadolu Isuzu üretim hattından çıkan 6.655’inci araç yeni nesil olarak inmeşe başladı.


Yeni nesil 1.9 lt motorla vergi avantajı

Yeni Isuzu D-Max, 1.9 lt’lik turbo dizel motor ile yoluna devam ediyor. Selefinde kullanılan 2.5 lt’lik çift turbolu motorla aynı güce sahip olan yeni motor 164 PS ve 360 Nm tork üretiyor. D-Max’ın çalışkan karakterinin üzerinde inşa edilen motor, 3,5 ton çekme ve 1 ton yük taşıma kapasitesine sahip. Doğa sporları, çiftçiler ve KOBİ’lerin kullanımına uyumlu yapısı dikkat çekiyor.

Yeni D-Max, Shift On The Fly çekiş kontrol sistemiyle ise ister bozuk yol şartlarında, ister kumda, ister arazide, isterse de çamurda ilerleyebilme özelliğine de sahip.

Selefine göre daha sessiz olan yeni motor, aynı zamanda daha konforlu sürüş, daha güçlü çekme ve taşıma kapasitesi, toplam maliyetlerde ise daha az işletme gideri vaat ediyor. Motor hacminden dolayı 5 yıllık periyodda rakiplerine oranla 10.000 TL’den başlayan MTV avantajlı D-Max, 5 yıl veya 100,000 km garantiyle satılıyor.

Yeni Isuzu D-Max’in bakım periyodunun 20 bin km’de bir gerçekleşiyor olması da kullanıcısına büyük bir avantaj sağlıyor.

Yeni D-max yakıt tüketimi

Yapılan geliştirmelerle 1.898 cc’lik motora sahip yeni D-Max’in yakıt tüketimi resmi verilerde bir önceki versiyona göre yüzde 14’e varan iyileştirmelere konu olmuş. Yeni D-Max, 1.898 cc’lik yeni motoru ve 6 ileri otomatik şanzımanla resmi olarak 7,8 lt/100 km ve 4×2 V-GO 6 ileri manuel vites ile de 6,3 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi sergiliyor.

Isuzu D-Max Fiyatları (2018 Haziran)

 

 

Önceki İçerikTrump: “Mercedes’i 5. Cadde’den silerim”
Sonraki İçerikNissan 100 bin müşteri şerefine Leaf’in üzerini açtı
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz