Alaskalı ile zirveye çıkacak

Renault Grubu, “hafif ticari araçta” hedefleri yükseltti. Pick-up “Alaskan”ı 2016’da pazara sunacak marka yeni ürün ve hizmetlerle Avrupa’daki hafif ticari araç liderliğini globale taşımak istiyor.

Yaklaşık 17 yıldır Avrupa’daki hafif ticari araç pazarının lideri olan Renault Grubu, Güney Amerika ve Afrika pazarlarında sahip olduğu güçlü bölgesel liderliklerine ilave olarak, global arenada vites yükseltiyor.

Bu yıl Renault Trafic, 2014’te Master ve Kangoo’yu yenileyen Renault Grubu G. Amerika pazarına yönelik yeni yarım tonluk pick up “Renault Duster Oroch”u da geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı.

Şimdi de 2016’nın 2. yarısından sonra satışa sunulacak olan 1 tonluk “Alaskan” show-truck Fransa Paris’te görücüye çıktı. Önümüzdeki günlerde başlayacak 2015 Frankfurt Motor Show’da son halini gösterecek olan Renault aracı Meksika, Arjantin ve İspanya’da üretecek.

Hafif ticaride Renault halen Daimler Grubu için Citan’I üretirken Vito’ya dizel motor veriyor.

1996 dan beri Opel için Movano ve Vivaro Renault’nun fabrikalarında üretilirken Fiat’ın yeni orta sınıf vanı da Renault Sandouville fabrikasında imal edilecek.

Hem ticari hem bireysel

1 ton taşıma kapasiteli Renault Alaskan’ın tantımında konuşan Renault H.Ticari Araç Direktörü Gupta Ashwani yeni pick-up’ın hem ticari hem de bireysel müşterilerin gereksinimlerini karşılayacağını kaydetti.

Alaskan konseptte mevcut Master serisinde kullanılan 4 silindirli Twin turbo dizel motor kullanıldığını kaydeden Ashwani seri üretim modellerde güçlü ve ekonomik motorların yer alacağını, Kuzey Amerika pazarına girmeyeceklerini ifade etti.

Mercedes kendi tasarlar

Renault Grubu Tasarım Başkan Yardımcısı Laurens Van den Acker de Alaskan konseptinin ticari, özel ve günlük kullanım için tasarlandığını belirterek aracın iş dışı ya da hafta sonu kullanım için de mükemmel bir seçenek olduğunu söyledi.

Araçta önemli detaylar yer aldığını belirten Acker “internet bağlantısı ile birlikte üst düzey seyahat konforu ayrıca kapı aynası muhafazalarında yer alan kamera sayesinde geçtiğiniz yerlerdeki manzarayı bile filme alma imkanı sağlanıyor. Konsept araç, gerçeğini çok yakın temsil ediyor. Boyutlar aynı, tasarım cok benzer. Seri üretim tasarımı Alaskan Konsept ruhunu eksiksiz bir şekilde yansıtacak ve aynı boyutlarda olacak. Çok çeşitli gövde tipleri ve güç aktarma organı seçenekleri sunulacak, Captur ve Kadjar gibi modellerinden elde edilen crossover know-how’ını bünyesinde barındırıyor. Bir ton taşıma kapasitesine sahip bu yeni pick-up 2016’nın ilk yarısında tanıtılacak” dedi.

Acker, Mercedes’in de 2017’de pick up tanıtacağını hatırlatarak “Ortak üretim bandı kullanılabilir ancak Mercedes kendi tasarımını yapacaktır” dedi.

Pro+ hizmetleri geliyor

Hafif Ticari Araç pazarı, 2014 yılında gerçekleştirilen 14 milyondan fazla satış ile önemli bir stratejik pazar durumunda. Renault, ticari müşterilerin gereksinimlerine cevap vermek amacıyla “Pro+” markasını oluşturdu.

Var olan şebekesine ek olarak Pro+, Renault’nun hafif ticari araç müşterilerine en doğru aracı araştırıp satın almaktan kullanım ömrü boyunca pozitif müşteri deneyimi yaşatmaya kadar birçok hizmet vermeyi hedeflemekte. Bu kapsamda uzatılmış hizmet saatleri, hızlı hizmet, bekleme esnasında teşhis ve yedek araç tahsisi gibi ayrıcalıklı hizmetler yer alıyor.
.

Leave A Reply

Your email address will not be published.