Rekorların gösterisi

Otomobil tutkunlarının merakla beklediği dünyanın en büyük fuarı için geri sayım başladı. Bu yıl 66’ncısı düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı (IAA) 15 Eylül tarihinde kapılarını basına açacak. 17 Eylül’de otomobilseverleri ağırlamaya başlayacak olan fuar 27 Eylül tarihne kadar sürecek. Bu yılki fuarda yeni model rekoru kırılacak. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 26’sı Avrupa, 30’u Almanya olmak üzere toplam 210 dünya prömiyeri yapılacak. Lansman sayısında iki yıl önce düzenlenen fuara göre yüzde 30 artış yaşanacak. 2015’de 159 modelin dünya prömiyeri gerçekleşmişti.

1.103 şirket katılıyor

230 bin metrekarelik yaklaşık 33 futbol sahası büyüklüğündeki alanda düzenlenen fuara, 39 ülkeden 1.103 firma katılıyor. Katılan ülke sayısında da iki yıl önceye göre yüzde 11 artış var. Frankfurt’ta Alman markalar her zaman olduğu gibi gövde gösterisi yapacak. Katılımcıların yüzde 60’ı Alman olacak. Medyanın da fuara ilgisi büyük. Fuarı izlemek için 87 ülkeden 7 binden fazla gazeteci akreditasyon yaptırdı.

Süper lüksler nefesleri kesecek
Frankfurt Otomobil Fuarı’nda öne çıkacak modellerden bazıları şöyle: Alfa Romeo Giulia, Audi A4, Bentley Bentayga, BMW 7 Serisi, Bugatti Vision Gran Tourismo, Citroen Cactus M Concept, Ferrari 488 Spider, Hyundai i20 Active, Kia Sportage, Mercedes-Benz S Serisi Cabrio, Nissan Navara, Renault Megane, Lamborghini LP 750-4 Spyder, Volkswagen Tiguan, Seat Ibıza Cupra, Skoda Rapid Spaceback Scoutline, Suzuki Baleno, Toyota Prius, Opel Astra, Peugeot Fractal Concept GTI, Jaguar F-Pace ve Mini Clubman.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.