Alfa Tonale Plug-In Hybrid Q4 ile 0-100 6.2 saniye

Türkiye’da TOFAŞ tarafından temsil edilen Alfa Romeo uzun süre sonra yeni model atağına başladı. 2022 yılı eylülünde Tonale ve 2023 martta Stelvio SUV ile Gulia sedan Türkiye’ye geldi. Şimdi de 280 hp’lik hbirit motorlu Alfa Tonale Plug-In Hybrid Q4; bayilerde yerini aldı.

Yeni Tonale dört tekerlekten çekişli, şarj edilebilir Hibrit (Plug-in Hybrid Q4) versiyonu ile çevrecilik ve gücü bir araya getirme iddiasında. Tonale Hibrid; 26 gr/km CO2 emisyon değeriyle bugüne kadar üretilen en yeşil Alfa Romeo.

Alfa Tonale Plug-In Hybrid Q4 yakıt tüketimi ile iddialı

Alfa Romeo Tonale elektrikli menzili 80 km

OKompakt SUV günlük kullanımda tamamen elektrikli modda 80 km’nin üzerinde menzile sahip. Şehir dışı kullanımlarda bir depo ile 600 km’nin üzerinde yol katedilebiliyor.

Tonale Plug-In Hybrid Q4, performans ve pil ömrü açısından iddialı. Bu tür şarjlı hibrit araç piyasasında, yüksek fiyatları nedeniyle henüz lüks markalar rekabet içerisinde.

Şarj edilebilir ve dört tekerlekten çekişli Tonale’deki sistem gücünü, 6 vitesli çift kavramalı şanzıman üzerinden ön tekerleklere aktarıyor. 90 KW gücündeki elektromotor arka tekerleklere 250 Nm çekiş sağlıyor.

Alfa Tonale Plug-In Hybrid Q4 şarj edilebilen bir otomobil
Alfa Tonale Plug-In Hybrid Q4 şarj edilebiliyor ve bu sayede 80 km elektrikli menzile sahip.

0-100 km/s hızlanması

6,2 saniyede 0-100 hızlanmasını tamamlayan Tonale SUV, Q4 çekiş sistemiyle performansını artırıyor.

Q4 çekiş sistemi Plug-in Hybrid güç-aktarma sisteminde standart.

Kompakt SUV segmentindeki araç 100 kilometrede 1.14 litre yakıt tüketimi ile iddialı.

Şehir otomobili segmenti kullanıcılarırın günlük işe gidip gelmeleri için gerekli olan ortalama 80 km’lik menzil  7,4Kw dahili şarj cihazı kullanarak  2,5 saatten daha kısa bir sürede hızlı şarj ile dolabiliyor. Ayrıca, Mod 3 (Wallbox tipi) kabloya ilave olarak ev tipi prizlere uyumlu Mod 2 şarj kablosunu da sunan Tonale’de 7,4 kW’lık Wallbox çözümleri bulunuluyor.

Alfa Tonale Plug-In Hybrid Q4 fiyatı

“Veloce” donanım seviyesiyle satışa çıkan şarjlı Alfa Romeo Tonale Hibrid fiyatı 1.949.800 TL’lden başlıyor.

Mini Clubman Final Editon ile veda ediyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.