Alıma karar veren kadınlar satışa neden karar vermesin

Bayraktar ile 20. yıl için İstanbul’a gelen Citroen CEO’su Linda Jackson, böyle bir şirketin aşında bulunma konusunu kadın-erkek açısından hiç düşünmediğini ama bir Fransız şirkette İngiliz bir yönetici olma şeklinde düşünmenin mümkün olabileceğini söyledi.

İngiliz yönetici, “kadınların otomobil alımında birinci derece karar verici hale geldikleri bir dünyada satış ve pazarlamada da neden karar verici olmayalım” diye sordu.

“Meslektaşlarım motor-vites gibi teknik konulara ağırlık vererek bakıyorlar, Bense doğru ve pratik kullanıma” diyerek, erkek yöneticilerle farklarını ortaya koydu.

Citroen CEO’su Linda Jackson ise Türkiye’de 20 yıllık yolculuklarına eşlik eden Bayraktar Grubu ile çalışmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Citroen’in performansı tüm dünyada pozitif bir ivme yakaladı. 2014 yılında dünya satışlarımız yüzde 4 artarken, özellikle Avrupa ve Çin pazarında önemli yükseliş yaşandı. Avrupa satışlarımızın artışı da yüzde 7 oldu” dedi.

Bu ivmenin yeni modelleri C4 Picasso, C4 Cactus ve Yeni C1’in başarılarıyla gerçekleştiğini anlatan Jackson, şunları ifade etti:

“C4 Picasso Avrupa’da MPV segmentinde 210 binden fazla satışla lider konumda bulunuyor. Türkiye’de 2014 Eylül ayında lanse ettiğimiz C4 Cactus bugüne kadar toplamda 65 bin sattı. Yine küçük araç segmentindeki yeniliğimiz C1 de 55 binle çok iyi bir konumda bulunuyor. C-Elysee modelimiz ise hem Çin hem de Türkiye pazarında çok başarılı bir satış grafiği yakaladı. C-Elysee Türkiye’de satışa sunulduğundan bu yana 32 bin adet satıldı. 95 yıl içerisinde 50 milyondan fazla araç sattık.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.