Amerikan efsanesi Türkiye’de

Ford, Amerikan efsanesi yeni Mustang’i Türkiye yollarına çıkarmaya hazırlanıyor. İleri teknolojilerle donatılan Mustang, Fastback ve Convertible gövde seçenekleriyle satışa sunuluyor. 2.3 litrelik EcoBoost motoru 317 beygir güç ve 432 Nm tork üretecek olan Mustang’in 5.0 litrelik V8 motoru ise 421 beygirlik gücüyle ve 530 Nm’lik torkuyla yollara hâkim olacak.

Yeni Mustang, 130.000 dolarlık etiket fiyatıyla, alıcılarını bekliyor.

Temel tasarım özelliklerini koruyan Mustang’in; alçak ve geniş tavanı, dik eğilimli ön ve yan camları, üç boyutlu, üç çizgi hâlindeki stopları, kaslı gövde tasarımı, köpekbalığı burnu şeklindeki tampon ve ön ızgara üzerinde bulunan Mustang logosu dikkat çekiyor.

Mustang’in motor seçeneklerinde 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman alternatifleri bulunuyor.

Ford Mustang V8, 0-100 km/s hızlanmasını 4.8 saniyede tamamlayarak Avrupa’da satılan seri üretim Ford modelleri arasında gelmiş geçmiş en hızlı model unvanına sahip oluyor.

Yeni nesil Mustang’in kabininde 8 inçlik dokunmatik ekranlı SYNC 2 bilgi-eğlence sistemine yer veriliyor. Deri kaplı 3 kollu direksiyonun ardındaki büyük iki daire içinde hız ve devir göstergeleri yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.