Anadolu Isuzu, elektrik ihtiyacının %70’ini güneşten sağlıyor

Anadolu Isuzu’nun modern midibüs, otobüs ve kamyon üretim tesislerine ihtiyaç duyduğu yeşil enerjiyi %55 oranında sağlıyor. Anadolu Isuzu projenin ikinci fazında bu oranı %70 seviyesine çıkartmayı hedefliyor.

Anadolu Isuzu’nun yeşil enerjiden en üst seviyede yararlanma hedefiyle Çayırova’daki tesislerinde kurulumunu başlattığı güneş enerjisi santrali tamamlanarak faaliyete geçti ve tam kapasite elektrik üretimine başladı.

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Anadolu Isuzu olarak sürdürülebilirlik bizim en temel önceliklerimiz arasında ilk sırada yer alıyor.

Şirket olarak hem ürettiğimiz araçlarımızın hem de tüm faaliyet süreçlerimizin çevreye olan etkilerini en aza indirmeye büyük bir önem veriyor ve ‘yeşil dönüşüm’ odaklı faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz.

Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Paris Anlaşması çerçevelerine uyum hedeflerimiz ve sürdürülebilirlik vizyonumuz doğrultusunda Haziran ayında Çayırova’daki modern tesislerimizin çatılarına güneş enerjisi santrallerinin kurulumuna başlamıştık.

Geçen süre içerisinde güneş enerjisi santrallerinin kurulumları başarıyla tamamlandı ve şu anda üretim tesislerimizin ihtiyacı olan elektrik enerjisini %55 gibi yüksek bir oranda yeşil enerjiden elde ediyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürülebilirlik alanındaki yatırımlarımızı kesintisiz olarak sürdürerek yeşil dönüşümde sektörümüze öncülük etmeye devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönem projeksiyonumuzda GES ikinci faz projemiz ile yeşil enerji oranımızı %70 oranına çıkartacağız” dedi.

Anadolu Isuzu bu kapsamda Bilim Temelli Hedefler Girişimi’nin (SBTi) yanı sıra ticari araç sektöründe %100 sıfır emisyon hedefini destekleyen “Drive to Zero” inisiyatifine ve UN (Birleşmiş Milletler) Global Compact platformuna imza verdi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.