Araç kiralama taktikleri!

Yaz mevsiminin en ortasında olduğumu bu sıcak temmuz ayında, tatil planları çoğu insanın hayallerini süslemeye devam ediyor.
Tatil planlarının en önemli ayağını ise ulaşım aracı oluşturuyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla yaygınlaşan araç kiralama bu araçlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.
Tatilde keyfinizi kaçırabilecek durumlarla karşılaşmamak için araç kiralamanın da püf noktaları olduğunu unutmamak gerekiyor. İşte, araç kiralama konusunda dikkat edilmesi gerekenler…
İlk adım güven
Sorunsuz seyahatin ilk şartı güvendir. Bunun için araç kiralayacağımız şirkete güvenmek önemli. Birçok sosyal platformda yüzlerce yorum ve inceleme yazısı bulabilirsiniz ama bu yorumların tamamen objektif olmalarını beklemeyin. Araç kiralarken dikkat edilmesi gerekenler konusunda kişisel yorumlar önemli fakat siz yine de işin profesyonellerinin önerilerini dikkate alın. Araç kiralama firmaları arasında seçiminizi yaparken marka güvenilirliği ilk kıstasınız olsun.
Fiyat karşılaştırması yapmayı unutmayın!
Her araç kiralama firması farklı avantajlar sunar. Bazı firmalar daha düşük ücretler talep eder. Yani inanılmaz fiyatlara araç kiraladım diye sevinirken, aracın bu sevincinizi boşa çıkarması olasılıklar arasında. Bu gibi bir durumu yaşamamak için araç kiralama firmasının size sunduğu avantajlara bir göz atın ve araç filosunu inceleyin. Daha sonra mutlaka fiyat karşılaştırması yapın.
24 saat destek şart!
Araç kiralamadan önce ya da sonra, firmanıza ulaşabilmek çok önemli. Yaşadığınız herhangi bir sorunda size her zaman çözüm üretecek, merak ettiklerinize hızlıca cevap verecek bir firma tercih sebebiniz olmalı.
Araç filosunun önemi
İhtiyaçlarınıza, zevklerinize ve ayırdığınız bütçeye uygun seçenekler sunan bir araç filosuna sahip kiralama firması seçmek diğer dikkat etmeniz gereken husus.
Sigortayı unutmayın!
Seçtiğiniz araç için maksimum güvence sağlayan sigorta hizmetlerinin var olup olmadığına dikkat edin. Ek ürün olarak sunulan sigorta ve benzeri hizmetlerle yolculuklarınızda içiniz daha rahat ve güvende olacak. Sigortanın geçerli olması için kaza sırasında alkol veya herhangi bir uyuşturucu madde etkisinde olunmaması, yasal hız sınırlarının aşılmaması ve aracın karayolları dışında kullanılmaması gerektiğini hatırlatmakta fayda var.
Ödeme seçeneklerini iyi araştırın
Araç kiralarken size sunulan ödeme planlarının ne kadar avantajlı olduğunu araştırmayı unutmayın.
Sözleşmeyi okumadan imzalamayın
Araç kiralama kriterleri, firmadan firmaya göre değişir. Önce her zaman araç kiralama sözleşmesini okuyun.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.