Asla yalnız yürümeyeceksin

İngiltere’nin köklü futbol kulüplerinden Liverpool’un sloganı “Asla yalnız yürümeyeceksin” otomobile uyarlandı. Uzun zamandır geliştirdiği sürücüsüz otomobiliyle adından söz ettiren Rinspeed, yeni otomobilini “Asla yalnız sürmeyeceksin” sloganıyla tanıtıyor.

Tarihinde ilk defa Rinspeed’in patronu Frank M. Rinderknecht, kendi memleketi Alpler’in dışında bir dünya prömiyerini kutlayacak. Las Vegas’ta yapılacak olan prömiyerde yeni hibrit spor araç görücüye çıkarılacak.

Otomotiv mühendisliğinde fark yaratacak yeniliklerin tanıtılacağı CES 2015’e bu sebeple büyük ilgi olması bekleniyor.

Rinderknecht, otonom sürüş özellikli araçlar ile ilgili, “onlar öğrenme yeteneğine sahip sezgisel ve adaptif otopilotlar” sözlerini paylaşıyor. Bu sözler ile birlikte “Bir makine ne kadar insan olmalıdır?” tartışması da başlamış oluyor.

Araç otonom moddayken direksiyon zarifçe kıvrılıyor ve tamamen pano içine çekiliyor. 2 adet eğri geniş ekran daha iyi bir görünüm sağlamak için ayrı ayrı oturanlara yaklaşıyor.

Rinspeed yeni aracı Ʃtos’da Harman Connected Car teknolojisini kullanıyor. Bu teknolojiyle Rinspeed aracı tercih edenlere eğlence, bağlanılabilirlik ve maksimum güvenlik sunmayı hedefliyor.

Sportif hibrit aracın arka ucuna kendi iniş takımları olan bir drone da monte edildi. Böylece dileyenler aracı kullanırken arkadaşlarına video gönderebilecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.