Asla yalnız yürümeyeceksin

VW-Golf-GTI

İngiltere’nin köklü futbol kulüplerinden Liverpool’un sloganı “Asla yalnız yürümeyeceksin” otomobile uyarlandı. Uzun zamandır geliştirdiği sürücüsüz otomobiliyle adından söz ettiren Rinspeed, yeni otomobilini “Asla yalnız sürmeyeceksin” sloganıyla tanıtıyor.

Tarihinde ilk defa Rinspeed’in patronu Frank M. Rinderknecht, kendi memleketi Alpler’in dışında bir dünya prömiyerini kutlayacak. Las Vegas’ta yapılacak olan prömiyerde yeni hibrit spor araç görücüye çıkarılacak.

Otomotiv mühendisliğinde fark yaratacak yeniliklerin tanıtılacağı CES 2015’e bu sebeple büyük ilgi olması bekleniyor.

Rinderknecht, otonom sürüş özellikli araçlar ile ilgili, “onlar öğrenme yeteneğine sahip sezgisel ve adaptif otopilotlar” sözlerini paylaşıyor. Bu sözler ile birlikte “Bir makine ne kadar insan olmalıdır?” tartışması da başlamış oluyor.

Araç otonom moddayken direksiyon zarifçe kıvrılıyor ve tamamen pano içine çekiliyor. 2 adet eğri geniş ekran daha iyi bir görünüm sağlamak için ayrı ayrı oturanlara yaklaşıyor.

Rinspeed yeni aracı Ʃtos’da Harman Connected Car teknolojisini kullanıyor. Bu teknolojiyle Rinspeed aracı tercih edenlere eğlence, bağlanılabilirlik ve maksimum güvenlik sunmayı hedefliyor.

Sportif hibrit aracın arka ucuna kendi iniş takımları olan bir drone da monte edildi. Böylece dileyenler aracı kullanırken arkadaşlarına video gönderebilecekler.

Önceki İçerikVW skandalı tetikledi
Sonraki İçerikPatron rakibinin aracına bindi
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz