Auris resmen bitti, tüm kadro Corolla’ya geri döndü

Toyota, yıllar önce hatcback modelini Corolla ailesinden ayırmıştı. İkisi de C segmentinde olmasına karşın sedan ve hatchback modellere ayrı isim verme taktiği izleyen Japon şirket, bu kararından vazgeçtiğini açıkladı. Toyota’nın aldığı global bir kararla C segmentindeki yeni jenerasyon; hatchback, sedan ve station wagon modelleri artık sadece “Corolla” adıyla yollarda dolaşacak.

1966’dan bu yana 45 milyondan fazla satışıyla “efsane otomobil”ler arasında ilk sıralarda gelen Corolla’da yapılan bu isim değişikliği ile Auris ismi de, bir sonraki jenerasyonda yerini “Corolla Hatchback” adına bırakıyor.

Konuyla ilgili ilk bilgileri 2017 yılında otoajanda okuyucuları zaten öğrenmişti.

http://otoajanda.com/auris-ismi-tarih-oluyor/

Hibrit motorlarla yola devam

TNGA (Toyota Yeni Global Mimari) mühendislik ve tasarım felsefesinin, yeni jenerasyon C segmenti modellerine tamamen farklı bir boyut getireceğini belirten Toyota Avrupa Başkanı ve CEO’su Dr Johan van Zyl, yeni isimlendirme ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Müşterilerimiz, yeni platform ile birlikte Corolla’nın yanında şimdi duygularına da çok daha fazla hitap edecek bir otomobile sahip olacaklar. Dikkat çekici yeni tasarımı, kabini ile eğlenceli bir sürüş dinamiğini barındıracak olan Corolla Hatchback ve Touring Sports modelleri, aynı zamanda çok daha verimli ve güçlü hibrit güç üniteleriyle donatılacaklar. Yeni jenerasyonla birlikte Corolla ismini, hatchback ve station modellerinde yeniden kullanmak adına daha iyi bir zaman olamazdı.”

Yeni Corolla Touring Sports ve hatchback modelleri Paris Motor Show’da gerçekleştirilecek dünya prömiyeri ile tanıtılacak.

Corolla sedan modelinin Türkiye’de Adapazarı’ndaki Toyota fabrikasında üretildiğini hatırlatmak isteriz. Yeni Corolla Sedan içinse 2019 yılı bekleniyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.