Avrupa’da Tucson, Türkiye’de i20 ile gazladı

Hyundai Assan’ın İzmit’teki fabrikasında üretilen i10 ve i20 modellerinin yanında Tucson ve i30 modellerine olan ilgi Hyundai’ye kendi rekorunu kırdırdı. Yeni i Ailesi, IONIQ ve Tucson ile Avrupa’da atağa kalkan ve kendine Avrupa‘daki bir numaralı Asyalı otomotiv markası olma yolunda hedef koyan Hyundai, 2017 yılında başarı grafiğini yukarı taşıdı. Bu yıl kendi rekorunu üçüncü kez kıran Hyundai, satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 3 oranında artırdı. Hyundai, yılın dokuz aylık döneminde 400 bine yakın araç satışı gerçekleştirdi.

Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği‘nin (ACEA) açıkladığı son rapora göre Hyundai, özellikle üçüncü çeyrekteki 126.986 adetlik satışla kendi adına bir başka rekora imzasını atmış oldu.

SUV segmentinde güçlü bir büyüme kaydededen Hyundai, 2015 yılından bu yana 300 binden fazla Tucson satışına imzasını attı. Hyundai‘nin Avrupa’da en çok satılan modeli Tucson’la beraber, ülkemizde üretilen i10 ve i20 de satışların artmasında önemli paya sahip diğer modeller olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Fastback ve performanslı N versiyonu tanıtılan Yeni i30 da Avrupalı tüketiciler tarafından rağbet görmeye devam ediyor. Hyundai‘nin Avrupa‘daki bir numaralı Asyalı otomotiv markası olma yolundaki hedefine katkıda bulunacak KONA da hem satışlardaki hem de SUV pazarındaki iddiasını güçlendirecek.

Hyundai’nin Türkiye karnesi

Hyundai, Türkiye’de de daralan pazara rağmen toplam payını yüzde 4 artırdı. Dokuz aylık dönemde, ülkemizde, 35 bin 704 adetlik satışa imza atan Hyundai’nin en çok satan modeli ise 13 bin 562 adetle i20 Troy oldu. i20 modeli 7 bin 758 adetle Accent Blue ve 3 bin 285 adetle Tucson takip etti. Düşük hacimli dizel motorlu rakiplerine rağmen, sadece benzinli versiyonla en çok satılan SUV-C modellerden biri olan Tucson, kendi segmentinde yüzde 11 payına sahip.

Hyundai i20 1.2 lt sürüş izlenimi

Hyundai Tucson çarpışma testine girdi

http://otoajanda.com/son-dakika-nissan-tum-uretimini-durdurdu/

Almanya’daki BMW Müzesi’ni gezdik!

Volvo’nun ilk elektriklisi Polestar, bir coupe olacak! İşte ilk fotoğrafları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.