Avrupa’dan sevindirici tahmin! Pazar yüzde 3 büyüyecek

Avrupa otomotiv pazarı, otomobil üreticilerinin zam yerine fiyatlarda frene basması ve kampanyalara yönelmesinin etkisiyle birlikte son 6 yılda yaşadığı kötü gidişata 2014’te dur demeye hazırlanıyor. En azından tahminler artık tüneldeki ışığı görebiliyor.

Bu sayede otomobil üreticileri ve endüstri gözlemcileri satışların yüzde 3 artacağı öngörülerini dile getiriyor. Özellikle PSA/Peugeot-Citroen gibi markaların pazarın alt segmentlerini destekleyerek canlandırması bekleniyor. Ekonomik koşullarla birlikte az da olsa gelişim gösteren pazarda yüzde 24 gibi oldukça üksek oranlara varan indirimlerle artık tüketiciler yeni bir otomobil almaktan eskisi gibi çekinmiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hyundai Avrupa COO’su  Allan Rushforth pazardaki rekabetin önümüzdeki yıl daha da artacağına dikkat çekti.

Hatırlanacağı gibi eylül ayında Frankfurt Motor Show'da otomotiv firmalarının tüm yöneticileri 2014'ün Avrupa için çıkışın başlangıç yılı olacağı yönünde görüş açıklamışlardı.

Önceki İçerikÇukurova satamadı, TMSF satacak
Sonraki İçerik5 kapılı MINI geliyor
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz