Avrupa’ya bağlanan Nissan Türkiye’de hedefler yüksek

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem kurulan yeni ekiple birlikte Türkiye pazarına yönelik çevik adımlar atacaklarını ve son yıllara göre daha çok satışa imza atan bir markaya dönüşeceklerini söyledi. Türkiye organizasyonun Avrupa bölgesine bağlandığını belirten Ghanem, “Bu bize önemli bir katkı sağlayacak. Karar alırken Dubai’ye gidip de oradan tekrar Avrupa’ya dönüp karar vermemiz gerekmeyecek. İkinci faktör müşteri profili. Türkiye’deki müşteri profili tam olarak Avrupalı değil ama alışkanlıkları, teknoloji adaptasyonu daha Avrupalı.” dedi.

Türkiye’de büyümeye odaklandıklarının altını çizen yeni genel müdür Ghanem şunları kaydetti; “Bu kapsamda Qashqai ve yeni X-Trail için hibrit motorları devreye aldık. Elektrikli araçlar için pazar hazır değildi, şu anda pazarın da hazır olduğunu düşünüyoruz. Markanın iyi günlerini geri getirmeye odaklıyım. Ona yönelik çalışıyorum. Ve büyük bir ekiple bunu yapmaya çalışıyorum. Buna yönelik bir taahhüdüm var. Hacimlerle ilgili şu anda bir şey söyleyemiyorum. Şu anda tahmin yapacak durumda değil piyasa. Ama şunu söyleyebilirim ki, tamamen yeniden büyümeye eski gücümüze ulaşmaya odaklıyız ve ekip olarak eski başarılı günleri geri getirmeye çalışıyoruz.”

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem; “Qashqai e-POWER ile tamamen yeni X-Trail’i tüketicilerin beğenisine sunarak Türkiye’de Elektriğin Yeni Yolculuğu’nu başlatıyoruz. Nissan’a özgü dışarıdan şarj etmeye gerek kalmayan kablosuz elektrikli e-POWER teknolojimize güveniyoruz. Türkiye’de 180 bin üzeri satış ile son 10 yılın en çok satan SUV markasıyız. Yarattığı güçlü algı ve DNA’sına sadık kalarak müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak modellerimiz ile marka bağlılığımızı artırarak devam edeceğiz. Toplam pazara baktığımızda 6. büyük otomotiv pazarı Türkiye. Bu da Türkiye pazarına duyulan heyecanı ortaya koyuyor.”şeklinde konuştu.

Türkiye yönetici yetiştirme konusunda çok başarılı

Türkiye kadar dalgalı bir Pazar görmediğini dile getiren Nissan Türkiye Genel Müdürü, burada çevikliğin önem kazandığını doğru zamanda doğru kararları alabilme yetisinin öne çıktığını ifade ederek, “ÖTV’nin ne olacağını öngöremiyoruz. Ya da dövizde dalgalanma olup olmayacağını öngöremiyoruz. Öngörülemez olduğu için de öngörmeye çalışmıyoruz. Biz sadece olan bir duruma hızlı ve çevik bir şekilde cevap vermek ve ona göre karar almaya çalışıyoruz. En önemli şeylerden biri çeviklik, ikincisi de duruma uygun senaryo geliştirmek. Bu kadar hareketli bir pazarda hata yapmama şansınız yok. Ama bu pazarda yaptığımız hatalardan eğitim vererek, organizasyonu o şekilde eğiterek inanılmaz bir insan yetiştirme fırsatı yakalıyorsunuz. Burası çok büyük bir Pazar gerçekten. Bu da beraberinde geliştirme fırsatları getiriyor. Yani buradaki yetenek geliştirme imkanımız başka hiçbir yerde yok.” diye konuştu.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem, 2027 yılında pazarın 1 milyon adete ulaşacağı öngörüsünü paylaştı.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.