Bentley Hibrit geliyor

Bentley Hibrit Consept 2014 PEkin'de

Bentley’in Mulsanne tabanlı yeni plug-in hibrit konsept otomobili 20 Nisan’daki Pekin Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak. Plug-in hibrit sistemini ürün portföyünün yüzde 90’ına sunacak olan lüks otomobil markası yeni isimsiz SUV ile birlikte hibrit modelini 2017’de pazara sunacak.

Plug-in hibrit teknolojisinin Bentley’in performansına herhangi bir olumsuz etki yaratmayacağından emin olduğunu söyleyen Bentley Yöneticisi Wolfgang Schreiber, “Elektrikli gücüyle motorlarımızı kombine ederek yavaş yavaş model yelpazemize ekleyeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Şimdilik yalnızca amiral gemisi Mulsanne’de yer alacak olan plug-in hibrit versiyonun motoru kombine olarak 625 beygirgüç ve 605 Nm tork üretecek. Plug-in hibrit aynı zamanda yüzde 70 daha düşük karbon salınımı sağlayacak.

Yalnızca elektrikli motorunun yaklaşık 50 km/h’ye ulaşacağını açıklayan Bentley, Mulsanne’de 6.75 litre hacimli twin-turbo V8 motorun kullanıldığını hatırlattı.

Önceki İçerikYerli markalar ikinci plana düştü
Sonraki İçerikToyota fabrikası uçuşa geçti
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz