Yeni BMW X2 Lütfi Kırdar C1 Bloom sahnesine çıkıyor

BMW Türkiye Distribütörü Borusan Otomotiv yeni ve özel otomobillerini sanatseverlerle değişik etkinliklerde buluşturmaya devam ediyor. Son buluşma noktası ise yeni BMW X2 modeli için Borusan Contemporary iş birliğiyle Universal Everything stüdyosunun 1000 Hands isimli projesi eşliğinde CI Bloom Çağdaş Sanat Fuarı oldu.

 

2024-BMW-X2-sDrive20 ön siparişe açıldı

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları’nda 25 – 28 Nisan 2024 tarihleri arasında sergilenecek Yeni BMW X2 geçtiğimiz ay ön siparişe açılmıştı.

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda temsil edilen sanatçı stüdyolarından Universal Everything’in 1000 Hands projesi, bir mobil uygulama aracılığıyla interaktif biçimde üretilmiş çizimlerden oluşuyor. Kolektif bir çalışmanın ürünü olan eserde, göz alıcı şekiller fon müziğinin yükselen ve alçalan tonuna bağlı olarak sürekli hareket ediyor.

Yeni BMW X2, güncel görüntüleme teknolojilerini tuvale dönüştüren Universal Everything’in izleyenleri içine çeken, sürükleyici videosu ile sanatseverlere eşsiz bir deneyim sunuyor.

BMW MINI BMW Motorrad Genel Müdürü Can Mete Paker, “Geçtiğimiz aylarda satışına başladığımız, her kesimden tüketicinin dikkatini çeken iddialı tasarımı ve sahip olduğu güncel teknolojileriyle öne çıkan modelimiz Yeni BMW X2‘yi Türkiye’nin en önemli çağdaş sanat fuarlarından CI Bloom‘da sergilediğimiz için çok heyecanlıyız. BMW’nin sanat dünyasına olan katkısına Borusan Otomotiv ve BMW Türkiye olarak ilham kaynağı olmak bizim için çok kıymetli. CI Bloom boyunca, Yeni BMW X2 ve modelle özdeş bir tasarım anlayışıyla sunularak otomobili de içine alan 1000 Hands projesini, sanat ile otomobili ilişkilendirerek somutlaştırmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

 

BMW Türkiye, geçtiğimiz yıl CI Bloom’da tamamen elektrikli kompakt SAV modeli Yeni BMW iX1’i, Art On İstanbul sanatçılarından Kerem Giriş’in özel cam tasarımı “Dream Away” ile sergilemişti. Fuarın ilk yılına ise multidisipliner sanatçı Can Büyükberber’in tamamen elektrikli BMW iX modeli için özel olarak tasarladığı, görsel ve işitsel deneyimi bir arada sunan sanat eseri “Monolit” ile katılmıştı.

2024- BMW-X2-sDrive20 donanımında neler var?

Universal Everything Hakkında

Universal Everything, Sheffield, İngiltere merkezli bir dijital sanat pratiği ve tasarım stüdyosudur. Stüdyo, 2004 yılında kreatif direktör Matt Pyke tarafından kuruldu.

Stüdyo, büyük ölçekli deneysel çalışmalar yaratmak için 3D baskı, dokunmatik ekranlar, hareket yakalama, geniş formatlı video gösterimleri ve karmaşık ses tasarımı gibi modern teknolojilerden yararlanıyor. Çalışmaları genellikle manzaraları, insan hareketlerini ve figüratif formları içeriyor; modernizme, mimariye, antropomorfizme ve sinesteziye referans veriyor.

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda temsil edilen sanatçı stüdyolarından Universal Everything’in 1000 Hands projesi, bir mobil uygulama aracılığıyla interaktif biçimde üretilmiş çizimlerden oluşuyor. CI Bloom’da sonsuz döngü video formatında sanatseverlerle buluşan eser, sade çizimleri detaylı ve evrimleşen formlara çeviriyor. Proje aşamasında izleyicilerin katkısıyla oluşmuş bin farklı şekil, üç boyutlu hale gelip renk kazanıyor ve müzikle birlikte hareketleniyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.