BMW, Audi’ye ait hisseleri alıyor.

BMW Bayern Münih’in yeni hissedarı ve araç sponsoru olmaya hazırlanıyor. Alman basınında çıkan haberlere göre, bir süredir devam eden görüşmeler sonucu iki taraf arasında anlaşma sağlandı. BMW Bayern Münih’in Audi’de bulunan yüzde 8.33 hissesini satın alacak.

Alman Futbol Ligi Bundesliga’nın en başarılı ekiplerinden biri olan Bayern Münih’e BMW’nin 800 milyon euro ödeyeceği belirtiliyor. Audi, 2011 yılında 90 milyon euro karşılığında bu hisseleri satın almış ve yılda 30 milyon euro ek ödeme yapmayı kabul etmişti.

Sponsorluk anlaşmasını 5 yıl uzatmak isteyen ve bunun için 60 milyon euro teklif eden Audi’nin teklifi Bayern Münih tarafından reddedilmişti. Kararın sebebi olarak Audi’nin çatı şirketi Volkswagen Grubu’nun emisyon skandalı nedeniyle sarsılan imajı ve Audi CEO’su Rupert Stadler’in tutuklanması gösterilmişti. BMW ile yapılan yeni anlaşmanın en geç 2025 yılında devreye gireceği öğrenildi.

Önceki İçerikEN: Volkswagen, 5 bin kişiyi işten çıkaracak
Sonraki İçerik400 bin sınırını aştı; yeni ligin lideri oldu
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz