BMW i3’ten geriye küller kaldı

VW-Golf-GTI

Süpersporcu otomobillerde görmeye alıştığımız bir manzara bu kez elektrikli bir araçta meydana geldi. Tabii olay süpersporcularda olduğu gibi kendi kendine cereyan etmedi. Garajda çıkan yangın sonucunda alev alan araçtan geriye yalnızca külleri kaldı.

Çöp kutusunda biriken havai fişek küllerinin alev alması sonucunda Alman sürücünün garajında büyük bir yangın çıktı. Alevlerin arasında kalan i3’ün önce plastik kasa panelleri sonrasında ise karbon fiber takviyeli plastik batarya hücresi eridi.

Araç sahibi yangın söndürüldükten sonra aracın bataryası ve alüminyum iskeletinin sağlam kaldığını bildirdi.

Geçtiğimiz yıl başında yaşanan bu olayda, alevler garajda bulunan ikinci bir arabayı daha yerle yeksan etti. BMW i3’ün yanında bulunan 328i’de alevlerin arasında kalarak kullanılamaz hale gelen araçlar listesinde yerini aldı.

Yeni yıla bu şekilde girmemeniz dileği ile…

Önceki İçerikFord, fişi takıyor
Sonraki İçerikABD’nin en yeşil ticarisi oldu
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz