Ford, fişi takıyor

VW-Golf-GTI

Amerikan devi Ford, elektrikli araç için çalışmalarına devam ediyor. Otomobil üreticisi 2020 yılına kadar 4.5 milyar dolarlık yatırım yaparak model ağına 13 adet elektrikli araç eklemeyi planlıyor.

Ford ailesine önümüzdeki yıl Focus Electric katılacak.

Elektrikli araçlar dünyasının yeni üyesinde kullanılan hızlı şarj teknolojisiyle 30 dakikada yüzde 80’e kadar şarjın mümkün olması hedefleniyor.

Yeni yatırımın ilk resmi açıklamasını yapan Ford, ürün geliştirme sürecinde müşteri beklentilerini dikkate alacağına da dikkat çekti.

Bu yatırım için sosyal bilimlere dayalı küresel bir araştırma yapılacak ve bilişsel, sosyal, kültürel, teknolojik ve ekonomik nüansların ürün tasarımına etkileri de incelenecek. Sonuç olarak Ford kullanmış olduğu etnografik araştırmayı önümüzdeki yıl 2 katına çıkaracak.

Önceki İçerikYeni yılın ilk müjdesi: Efsane yeniden Bursalı oluyor
Sonraki İçerikBMW i3’ten geriye küller kaldı
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz