Brisa Aksaray’a yeni yatırım yapacak

Brisa Aksaray fabrikası Hasan Dağı'na bakıyor.

Sabancı Grubu ile Bridgestone ortaklığındaki Brisa Aksaray Fabrikası‘nı 5 yıl sonra büyütmeye karar verdi. Şirket fabrikanın büyütülmesi için 34 milyon dolarlıilave kapasite artışı yatımı planlıyor. Bu yatımla Brisa 2026’da, llı4,milyon lastik üretim kapasitesi hedefliyor. Lastik sektörü büyümek ve yeni mobilite akımını yakalamak için yatırım peşinde. Geçtiğimiz günlerde Petlas da yeni yatırım açıklamıştı.

Yeni yatırım ile özel karışım teknolojisi kullanılarak, yeni nesil ürünler hızla devreye alınacak. Brisa Aksaray fabrikasını 300 milyon dolarlık yatırımla inşa etmişti. Brisa CEO’su Haluk Kürkçü, yeni yatırımla ana üreticilerin mobilite partneri olma yolunda adım atacaklarını söyledi. 34 milyon dolarlık yeni yatırımla kapasite yüzde 7 artış gösterecek.

Brisa Aksaray fabrikası 360 bin metrekare alana yapıldı.

2 saniyede bir lastik üretiyor

Brisa’yeni yatıkararı ile ilgili konuşan Brisa CEO’su Haluk rkçü; “Her saniyede lastik üretiyoruz. Aksaray Fabrikamızda hayata geçireceğimiz kapasite artışı yatızla elektrikli araçlara uygun ünleri daha zlı pazara sunacağız. Şanda 90’yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Genç Aksaray Fabrikamızdan ise 77 ülkeye lastik nderiyoruz. Yeni yatıile bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyoruz” dedi. 

Brisa Aksaray fabrikası Hasan Dağı eteğinde kurulu. Bölgede Mercedes Benz kamyon fabrukası da konumlanıyor

Brisa Aksaray Fabrikası, Aksaray Organize Sanayi lgesi’nde 2018 nda 300 milyon dolarlıyatımla, 952 bin metrekarelik alanda kuruldu.

Önceki İçerikİkinci el araç ilanlarında sahte hesaplara 100 bin TL ceza verilecek
Sonraki İçerik3,5 tonluk Zırhlı BMW: Deposu bile özel kasa içinde
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz