Gelecekteki Toyota bZ kompakt SUV konsepti ortaya çıktı

Yeni elektrikli Toyota bZ kompakt SUV Konsepti’nin örtüsü 2022 Los Angeles Auto Show’da aralandı. Araç hakkında daha geniş bilgilendirme içinse kısa bür süre daha beklemek gerekeceği ortaya çıktı.

“bZ” (Beyond Zero) ürün gamını genişletmeyi planlayan Toyota, yeni konseptle geleceğin nasıl olacağını sergiledi. Toyota, Aralık’ta konsept hakkında bilgi verecek.

Toyota bZ Kompakt SUV Konsepti, minimalist tasarıma sahip araç, sürdürülebilir materyallerle birlikte çevreye en az etki yapacak biçimde geliştirildi. 

Aerodinamik tasarımı, fütüristik görünüşüyle dikkat çeken bZ Kompakt SUV, dinamik performansı, öncü teknolojiyi ve şık görünümü bir arada sunmayı amaçlıyor.

Beyond Zero temasından yola çıkarak bitki bazlı ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan koltuklar gibi çevreci dokunuşa imza attı. 

Konseptte yer alan araç içi kişisel asistan ise, gelen komutlara yanıt vererek sesli ve görsel olarak sürücü veya yolcularla temas kuruyor. 

Toyota, Beyond Zero kapsamında karbon nötre giden yolda, çeşitliliğe sahip elektrikli ürün gamı da, Toyota’nın 2050 yılında global olarak karbon nötr olma hedefine ilerlemesine katkı sağlayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.