Cenevre Otomobil Fuarı 2022 hazırlıkları başladı

Avrupa’nın en büyük otomobil etkinliği Cenevre Otomobil Fuarı 2022, iki yıllık bir aradan sonra geri dönüyor. Geleceği konusunda yaklaşık 12 aydır belirsizliğin sürdüğü etkinlik için katılımcı başvuruları açıldı. Etkinlik için tarih Şubat 2022. Avrupa4nın önemli otomobil gösterisinin nasıl bir yapıya sahip olacağı ise bir kaç hafta içerisinde belli olacak. Fuar organizatörleri, yeni konseptin heyecanını taşıdıklarını ifade ediyorlar. Tahminler eskiden olduğu gibi fiziki bir fuarın şimdilik imkansız olduğu yönünde. Ağırlıklı olarak dijital bir fuar söz konusu olabilir. Konuyla ilgili İstanbul Autoshow 2021 yol gösterici niteliğe bürünebilir.

ODD Fuarı İstanbul Autoshow 2021 14-26 Eylülde yapılacak

Cenevre Otomobil Fuarı 2022, 17-27 Şubat’ta

91. Cenevre Otomobil Fuarı, 2019 yılından bu yana yapılacak ilk etkinlik olacak. Hatırlayacağınız gibi 2020 etkinliği, koronavirüs salgını nedeniyle son dakikada iptal edilmişti. 2021’de ise yeterli katılımcıya ulaşılamadığı için iptal kararı alınmıştı. 2021 yılında etkinliğin iptal edilmesiyle yaklaşık 9,4 milyon euroluk bir zarar olduğu açıklanmıştı.

otomobil fuarı

Fuarın organizatörleri, kayıpları nedeniyle İsviçre hükümetinden bir kredi istemişti. Ancak, kredinin zorlu geri ödeme koşulları olması nedeniyle Cenevre Otomobil Fuarı’nın yönetim kurulu tarafından reddedildiği belirtilmişti. Sonrasında Fuarın ev sahibi Cenevre Otomobil fuarı Vakfı (GIMS) ise fuarı, fuar alanı sahibi Palexpo SA’ya satmaya karar verdi. Bu satış ile birlikte Cenevre Otomobil Fuarı, İsviçre’deki en büyük halka açık etkinlik olmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan GIMS CEO’su Sandro Mesquita ise şunları söyledi:

“Artık resmi olarak GIMS 2022 organizasyonuna başlıyoruz. Ekibim ve ben konseptimizi katılımcılara ve ardından halka sunmak için sabırsızlanıyoruz. Gerçekten sağlık durumunun ve Covid-19 ile ilgili politika düzenlemelerinin, etkinliği, hayata geçirmemize izin vereceğini umuyoruz”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.