Chery yeni şarj edilebilir hibrit modellerini sergiledi

Yılın üçüncü çeyreğinde 1.2 milyonluk satışı geride bırakan Chery, şarj edilebilir hibrit modellerini içeren yeni mimarisini tanıttı.

Çinli otomobil üreticisi Chery, Türkiye pazarına da dahil olmasıyla birlikte globaldeki satışlarını artırmaya devam ediyor. Bu yılın ilk 9 aylık sonuçlarına göre şimdiden 2022’nin toplam satışlarını geride bıraktı. Eylül 2023’te, 190 bin 80 adet araç satarak aylık satışlarında da yeni bir rekor kırdı. Ocak-Eylül 2023 döneminde, bir önceki yıla göre satışlarını yüzde 40 artıran marka, bu yıl globalde toplam 1 milyon 253 bin 237 araç satışı gerçekleştirdi. Satışların başını ise ülkemize hızlıca bir giriş yapan ve yeni bir platformla güçlenen SUV modelleri çekiyor.

Chery, yeni şarj edilebilir hibrit modellerini Cenevre Otomobil Fuarı’na çıkardı

Chery, Formula 1 yarışıyla birlikte Doha, Katar’da düzenlenen 2023 GIMS’te (Cenevre Otomobil Fuarı), QPower mimarisini tanıttı. Hali hazırda ellerinde bulunan teknoloji, Çinli markanın yapacağı yeni hamle olacak.

QPower; ICE (içten yanmalı), BEV (tamamen elektrikli), PHEV (şarj edilebilir hibrit) ve hidrojen olmak üzere farklı enerji türlerini kapsayan yeni bir mimari.

Chery, 2023 GIMS’te Tiggo ve Arrizo ailelerinden hibrit ve benzinli modelleri kapsayan 5 yeni model sergiledi. Sergilenen modeller arasında Türkiye’de içten yanmalı versiyonu mevcut olan Tiggo 8‘in ve Tiggo 7‘nin şarj edilebilir hibrit versiyonları yer aldı. Bu iki PHEV model; 3 motorlu verimli güç aktarma sistemi kombinasyonuna, Chery tarafından geliştirilen 3 vitesli DHT’ye (hibrit şanzıman) ve en güncel teknolojilere sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.