Borusan Oto Çayyolu fijital deneyimin öncüsü oldu

Borusan Oto, Retail Next konseptli ilk bayiliğini Ankara Çayyolu’nda açtı. Borusan Oto Çayyolu otomobil ve müşterinin birlikte sahne alacağı fijital anlayışın dünyadaki ilk örneği oldu. Borusan Oto Çayyolu, 10.500 metrekarelik alanda BMW, MINI ve BMW Motorrad markalarının en yeni modellerine ev sahipliği yapıyor.

Showroomun tek yıldızı artık otomobil olmayacak

Açılışa katılan Borusan Otomotiv İcra Başkanı Hakan Tiftik, yeni konseptin müşteri deneyimi ve sürdürülebilir lüksü odağına aldığını ifade etti. Otomotiv perakendeciliğinin geleceğinin bu yönde olacağını söyleyen Tiftik, Retail Next konsepti ile otomobilin tek başına yıldız olduğu bir anlayışın sona ereceğini dile getirdi. Fijital, yani hem fiziksel hem dijital deneyim öne çıkacak.

Borusan Oto Çayyolu

Yeni satış ve servis merkezinin toplam kullanım alanı 10.800 metrekare olarak tasarlandı. Bu alanın 2.000 metrekaresi showroom sergileme alanı, 2.900 metrekaresi servis alanı ve 1.200 metrekarelik bölümü de premium kullanılmış otomobiller için ayrıldı. Showroom alanlarında 9 BMW, 4 MINI, 15 BMW Motorrad ve 5 BMW Premium Selection olmak üzere 33 araç sergileme kapasitesi bulunuyor.

BMW Motorrad showroomu asma kata konumlandırıldı. Sunum alanı itibarıyla Türkiye’nin en büyük BMW motosiklet showroomu oldu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.