Citroen, yasak şehirlere elektrikli Jumpy ile girecek

Citroën 90 yıllık hafif ticari araç deneyiminde tamamen elektrikli e-Jumpy ile yeni bir dönem başlatıyor. Citroen e-Jumpy ile birlikte bazı Avrupa şehirlerinde başlayan şehir merkezlerine giriş sınırlamalarını aşmayı da heCitroën 90 yıllık hafif ticari araç deneyiminde tamamen elektrikli e-Jumpy ile yeni bir dönem başlatıyor.

Citroen e-Jumpy ile birlikte bazı Avrupa şehirlerinde başlayan şehir merkezlerine giriş sınırlamalarını aşmayı da hedefliyor. Üzerinde 50 kWh kapasiteli batarya bulunan elektrikli Citroen Jumpy, 230 km menzile ulaşırken; batarya kapasitesi 75 kWh çıkarıldığında 330 km elektrikli menzile çıkıyor. Böylece çoğu bireysel kullanıcı ve işletme sahibinin günlük yol yapma ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Üzerinde 50 kWh kapasiteli batarya bulunan elektrikli Citroen Jumpy, 230 km menzile ulaşırken; batarya kapasitesi 75 kWh çıkarıldığında 330 km elektrikli menzile çıkıyor. Böylece çoğu bireysel kullanıcı ve işletme sahibinin günlük yol yapma ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

2 CV Van, Tip H, C15 veya Berlingo gibi başarılı olmuş hafif ticari araçlar üreten Citroen; 2020 yılında sunacağı yeni modellerle hafif ticari araç pazarına yönelik elektrikli araç hamlesini hayata geçiriyor. Markanın elektrikli araç hamlesi 2021 yılında satışa sunacağı yeni modellerle devam edecek.

Güncel Citroën Jumpy, 2016 yılında satışa sunuldu ve bugüne kadar 145.000 adet satıldı. Jumpy ürün gamına entegre edilen e-Jumpy genel tasarım ve görünüm özellikleriyle Jumpy ailesinin bir parçasını oluşturuyor.

Sol ön çamurluğa entegre edilen şarj noktası bunlardan biri. Bunun dışında elektrikli Jumpy modelinde farklı bir ön panjur ve yeni bir ë logosu dikkat çekiyor.

330 km menzil

Citroën Jumpy gibi yeni elektrikli versiyon, Groupe PSA’nın çok enerjili EMP2 platformu üzerine yükseliyor. 100 kW (136 HP) güç ve 260 Nm tork kullanıma sunan elektromotor 130 km/s maksimum hıza imkan tanıyor.

Eco, Normal, Power olmak üzere üç farklı sürüş modu sunuyor. Farklı kullanım gereksinimlerine cevap vermek üzere iki farklı batarya kapasitesi bulunuyor. XS, M, XL gövde tiplerinde sunulan ve 18 modülden oluşan 50 kWH kapasiteli batarya WLTP normuna göre 230 km elektrikli menzil sunuyor.

XS, M, XL gövde tiplerinde sunulan ve 27 modülden oluşan 75 kWH kapasiteli batarya ise WLTP normuna göre 330 km elektrikli menzil sunuyor.

Hızlı şarj özelliği ile 50 kWh kapasiteli batarya 30 dakikada ve 75 kWh kapasiteli batarya 45 dakikada yüzde 80 şarj kapasitesine ulaşıyor. Citroën ë-Jumpy sınıfının en kısa hızlı şarj özelliğine sahip. Güç ve aktarma sistemiyle bataryalar sekiz yıl veya 160.000 km garanti ile satılıyor.

3 farklı gövde seçeneği

Yeni ë-Jumpy, tıpkı içten yanmalı motora sahip Jumpy versiyonları gibi farklı kullanım gereksinimlerine yönelik farklı gövde tipleriyle üretiliyor. Yeni ë-Jumpy’de üç farklı gövde tipi bulunuyor.

Şehir içi kullanımını kolaylaştırmak üzere giriş seviyesinde yeni XS versiyonu devreye giriyor. Bu versiyon 4.60 metre uzunluğu ile şehir içindeki park ve manevraları kolaylaştırırken XS versiyonda 4,6 m3 ile XL versiyonunda 6,6 m3 arasında değişen geniş bir kargo alanı kullanıma sunuyor.

İki çamurluk arasındaki 1,25 metre genişlik ile bir Europalet taşıma imkanı tanıyor. ë-Jumpy versiyonları genelde AVM otoparkı veya kapalı otoparklara rahat giriş-çıkış sağlamak üzere 1.90 metre yükseklik ile sunuluyor. 1.275 kg’a varan taşıma kapasitesi dışında bir tona kadar römork çekme kapasitesi gibi özellikler de kullanışlılığı destekliyor.

Zengin güvenlik ve konfor donanımlarıyla satışa sunulan yeni Citroën ë-Jumpy bünyesinde barındırdığı 15 sürüş destek sistemi ve bağlanabilirlik çözümleriyle hayatı kolaylaştırıyor.

Bu sınıfta benzersiz olan eller serbest kapı açma, anahtarsız giriş ve çalıştırma, Heads Up Display’e sahip olan ë-Jumpy; Active Safety Brake, yokuş kalkış desteği, sürücü dikkat dağınıklığı uyarısı, şeritten çıkma uyarı sistemi, çarpışma önleme sistemi, Top Rear Vision özelliğine sahip geri görüş kamerası, kahve molası uyarısı, akıllı uzun far yardımcısı, Grip Control, hız sınırı işaretini tanımlama ve önerme sistemi, hız sabitleme ve hız limiti belirleme sistemi, kör nokta uyarı sistemi gibi çözümler ile hayatı kolaylaştırıyor.

Ayrıca gelişmiş akıllı telefon entegrasyonları Apple CarPlay™ ve Android Auto uyumlu Mirror Screen ë-Jumpy ile yolculuğu keyfe dönüştürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.