Citroen yeni modeller ile 2021 yılının kazanan markası oldu

Yeni CITROEN C4

Küresel pazardaki başarısını yeni modeller ile Türkiye otomotiv sektörüne yansıtan Citroen 2021 yılı raporları büyümeyi işaret etti. Ticari araçların büyük rol oynadığı ürün gamında C-Elysee, C3, C4, C5 ve C3 Aircross SUV modelleri bulunan Citroen, Türkiye pazarında yüzde 5’lik büyüme elde etti.

2021 yılında Türkiye otomotiv sektörü çip krizi ile birlikte tedarik sorunlarının olumsuz etkisiyle daraldı. Zorlu otomotiv pazarı koşullarında yüzde 5’lik büyüme gösteren Citroen, 2021 yılını 29 bin adet araç satışıyla tamamladı. Aynı zamanda, geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok satan markalar listesinde 9. sırada yer almayı başardı.

Bunun yanı sıra Citroën dünyasında da bu başarılı grafiği ile önemli bir konuma ulaşan Citroën Türkiye, Avrupa pazarları ve Çin’in hemen arkasında bu alanda 7. sırada yer aldı.

Makyajlı Citroen C5 Aircross hazır! Türkiye’ye ne zaman geliyor?

citroen berlingo

Ticari araçta rekor büyüme

Yenilenen C3 Aircross ve C4 modelleri ciddi bir ivme ile Citroen’in büyümesine katkıda bulundu. 2021 yılında büyümesi yalnızca yeni binek otomobil modeller ile sınırlı kalmayan Citroen, ticari araç satışlarını da rekor büyüme ile kapattı.

Bir önceki yıla göre yüzde 25 artan C3 Aircross satışları, Fransız otomobil üreticisinin Türkiye’deki büyümesinde önemli bir rol oynadı. 2021 yılının ortasında Türkiye otomotiv pazarına giriş yapan C4 ise yalnızca 6 aylık satış süresi boyunca segmentinde en çok satan üçüncü otomobil oldu.

Berlingo Van modelinde 2020 yılına oranla iki kat büyüme yakalarken, Jumpy 8+1 modelinde geçtiğimiz yıla oranla yakaladığı büyüme 3 kat oldu. Citroën Jumpy Van’da ise 2021 yılında bir önceki seneye göre yüzde 56’lık bir büyüme rakamı elde etti.

Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım; “Bu büyümenin arkasında; stratejik ürün gamımız, başarılı iletişim planlarımız, hızla büyüyen bayi teşkilatımız ve müşterilerimize verdiğimiz değer var. En başından bu yana markamızın global hedefi olan, müşterilerimizin kalplerine dokunmayı ve onlarla sıcak bir ilişki kurmayı, güçlü bayi ağımız yardımıyla başarıyoruz. Müşterilerimizden ilham alarak onlara konforu yalnızca modellerimizle değil showroomlarımıza girdiklerinde de verdiğimiz tüm hizmetlerle hissettiriyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz