Combo geri dönüyor: Artık hem binek hem ticari

Opel, son olarak Fiat Doblo’nun klonu ile yer aldığı hafif ticari araç pazarına geri dönüyor. Öncelik, binek tarz Combo’da. Combo’nun binek versiyonu Combo Life adıyla bu yıl içerisinde Türkiye’de de satışa çıkacak. Fiat kökeni yerine, yeni patron Fransız PeugeotCitroen modellerinin etkisindeki yeni Combo , beşinci neslinde tamamen yeni bir platformda yapılandırıldı. Yeni Combo beş veya yedi koltuklu olacak sipariş edilebilecek.
Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik: “Yeni Combo, gerçekleştirmeyi sürdürdüğümüz ürün atılımında kritik bir rol oynuyor. Yeni modelimiz tüm ihtiyaçlara yanıt vermesi ve geniş hacmi ile ailelerin ilgisini çekecek. Sınıfında sunulan yüksek teknoloji güvenlik ve konfor özelliklerini bir üst seviyeye taşıdı. Head up Display, Otomatik Fren Destekli Ön Çarpışma Uyarı Sistemi, Opel Eye Ön Kamera Sistemi, Otomatik Cruise Control, Akıllı Hız Adaptasyonu, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi gibi müşterilerinin talebi doğrultusunda günlük sürüşü daha güvenli kılmak için birçok yeniliğe sahip.
Yeni Combo, Apple Carplay ve Android Auto destekli bilgi-eğlence sistemi de içeriyor. Yolcular birinci ve ikinci sıra koltuklardaki USB girişleri ile akıllı cihazlarını şarj edebilecekleri gibi, 230V priz ile laptoplarına da gerekli gücü sağlayabilen soketleri bulabilecek. Ayrıca uyumlu cep telefonlarını da klima kontrollerinin altında konumlanan kablosuz şarj alanında şarj edebilecek.
Yeni Combo’nun binek versiyonu Combo Life sadece geniş ve kullanışlı bir aile aracı değil, ihtiyaç durumunda hafif ticari araç rolünü de üstlenebiliyor. Arka koltukları katlandığında standart versiyonun bagaj hacmi 2.126 litre gibi çok önemli bir büyüklüğe erişebiliyor.
İç mekan saklama alanları da bu segment için yenilik sayılacak derecede çeşitlilik ve hacim içeriyor. Orta alanda bulunan büyük göz 1.5 litrelik bir su şişesinden akıllı telefonlara, tabletlerden cüzdana kadar her şeyi alabilecek. Arka koltukta seyahat eden yolcular opsiyonel olarak sunulan panoramik sunroof ile araç içinde ferah bir ortam yakalayabilecek.
Opel’in tipik “çift kanat” gündüz LED farları ön ızgarayla uyumlu birlikteliğini sürdürerek, ait olduğu markanın ön yüzünü size sunacak.
Kaputun altında turbo benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunacak. Siz hangisini tercih ederseniz. Yeni Combo, beş ve altı ileri manuel şanzımanın yanı sıra ilk defa sekiz ileri otomatik şanzıman seçeneği ile gelecek.
Aracın kabin içine geldiğimizde ise orta konsolun üç ana kısma ayrıldığı görülüyor. Üst kısımda bilgi-eğlence ekranı konumlanıyor. Hemen altında sürücü klima kontrollerine erişebilirken onun altında ise 0.5 litrelik bir şişenin sığabileceği bir saklama gözü bulunuyor.
Arka koltukta seyahat eden yolcular opsiyonel olarak sunulan panoramik sunroof ile gökyüzünün keyfini sürebiliyor.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.