CUPRA Formentor tasarımı ile kazandı

Yakın zaman önce Türkiye pazarına giriş yapan CUPRA Formentor 2021, 1955 yılından beri düzenlenen Red Dot Ödülleri’nden başarı ile döndü. CUPRA Formentor tasarımı ile ‘Ürün Tasarımı’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Seat’ın kanatları altındaki bağımsız marka, sportifliğe, performansa ve teknolojiyi bir araya getirmesiyle dikkat çekiyor.

Cupra Formentor 2021 fiyat listesi

CUPRA Formentor tasarımı ile ödül aldı

Red Dot Ödülleri artık bir kalite simgesi olarak değerlendiriliyor. Bu yıl da yeni ödüller sahiplerini buldu. Red Dot Ödülleri; en iyi ürünlerin değerlendirildiği ‘Ürün Tasarımı’, yeni ürünlerin değerlendirildiği ‘Tasarım Konsepti’ ve tasarımcıların, ajansların ve şirketlerin değerlendirildiği ‘Markalar ve İletişim Tasarımı’ üç ana kategoride veriliyor.

cupra formentor türkiye'de

Konuyla ilgili açıklama yapan CUPRA ve SEAT Yönetim Kurulu Başkanı Wayne Griffiths şunları söyledi:

“Bu ödülle CUPRA Formentor’un asi karakterinin tasarım dilinde takdir gördüğü kanıtlanmış oldu. Bu önemli ödül CUPRA tasarım ekibinin gerçekleştirdiği fantastik çalışmaları taçlandırılıyor”

Formentor’un Türkiye’deki ilk sahibi

Bir SUV otomobilin pratikliği, konforu ve genişliği ile bir hatchback’in sportifliği ve dinamizminin birleşimi olan CUPRA, her adayı ayrı ayrı test eden, ele alan ve değerlendiren 50 uluslararası uzmandan oluşan Red Dot jürisinin de beğenisini kazandı.

Ödülün değerlendirme süreci çeşitli kriterlere dayanıyor ve her jüri uzmanlığına göre tamamlanan bir yönlendirme çerçevesi sağlıyor. Değerlendirme kriterleri arasında inovasyon seviyesi, işlevsellik, ergonomi, sembolik ve duygusal içerik ve ekolojik uyumluluk gibi konular bulunuyor.

CUPRA Formentor, MQB EVO platformunda üretiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.