Dacia Bigster Consept: Dacia-Lada elele yeni hedeflere

Renault Grubu şirketlerinden Dacia yelkenlerini yeniden rüzgarla dolduruyor. Bugüne kadar girdiği 44 ülkenin çoğundan sevindirici sonuçlar toplayan marka, yeni dönemine yönelik dönüşümünü yeni konsept aracıyla başlattı.

Dacia, yoluna yeni bir efsane yaratmak üzere devam ediyor. Dacia Bigster Consept ile kendini ortaya koyan yeni Dacia-Lada ortaklığı, markanın Lada ile mühendislik ve üretim alanlarında sinerji oluşturmasını sağlayarak, markanın rekabetçiliğini artırmayı planlıyor.

Renault Grubu’nun Renaulution stratejisi kapsamında Dacia, 5 yıllık planını duyurdu. Bigster Consept’in tanıtımı Dacia’ya C segmentinde yeni bir yolculuga işaret ediyor.

Dacia ve Lada markaları CEO’su Denis Le Vot, yaptığı açıklamada yeni dönemi şöyle değerlendirdi: “Dacia – Lada iş biriminin oluşturulması sayesinde, üretimde CMF-B platformundan yararlanarak verimliliğimizi daha üst noktalara taşırken, ürünün rekabet gücünü  daha da artıracak.” dedi.

Dacia, yeni dönemde Lada ile işbirliği geliştirirken, Renault deneyiminden yararlanmayı da sürdürecek.

5 yılda 6 yeni Dacia yola çıkacak

Dacia ve Lada’ya 4 platformdan 1 platforma, 18 şasi tipinden 11 şasi tipine geçme imkânı sağlayan fiyat-performans oranı yüksek yeni CMF-B üretim platformu gelecek.

Bu yıl lanse edilecek olan yeni Sandero ve Sandero Stepwayin yanı sıra, Avrupa’nın en erişilebilir elektrikli aracı Dacia Spring ve 2025’e kadar gelmesi planlanan 3 yeni model ile rekabetçi bir ürün gamı oluşturulacak.

Yeni Dacia Bigster Concept nasıl bir SUV

Markanın kendine has çizgilerine sadık kalınarak geliştirilen Dacia Bigster Concept, geniş iç hacimli, her türlü yol tipinde keyifle kullanım vaat eden çizgilere sahip. Yeni modellerin izlerini taşıyan konsept SUV 4,6 metre uzunluğunda.

Dacia Bigster Concept dayanıklı, sağlam ve güven verici mesajlara sahip olmak istiyor. Boyutları artan Y formundaki ışık imzası, yeni bir stilin habercisi. Koyu yeşil rengi ise içinde yatan maceracıyı dışa vuruyor.

Bigster Concept’in hem alternatif enerji hem de hibrit motorlarla yola çıkabilecek tarzda geliştirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.