Dacia, Dakar Rallisi’ne şampiyon isimle katılacak

dacia Dakar rallisine katılacak
VW-Golf-GTI

Fiyat – fayda otomobili derken, Dacia dünyanın en kırıcı maratonlarından birinde kendini kanıtlamaya hazırlanıyor. Marka tarafından yapılan açıklama ile Dacia, 2025 yılında Dünya Ralli-Raid Şampiyonası‘nda yarışacak ve Dakar Rallisi’ne T1+ kategorisinde üretici olarak zorlu yol ortamına çıkacak.

Dacia’nın Dakar Ralli için kendi bünyesindeki teknik ekibin yanı sıra İngiliz motor sporları ve mühendislik şirketi Prodrive ile birlikte çalışacak.

Dacia’nın Dakar Rallisi ekibi ise odlukça tanıdık: 9 kez dünya şampiyonluğu bulunan Fransız pilot Sébastien Loeb ve İspanyol ralli pilotu Cristina Gutiérrez Herrero, resmi olarak Dacia için yarışacak.

Dacia’nın Dakar Rallisi’nde yarışacak aracı, Suudi petrol devi Aramco tarafından sağlanan sentetik yakıtla çalışacak.

Önceki İçerikAvrupa’nın en çok satan otomobilleri hangileri oldu?
Sonraki İçerikTeknoloji şirketi ABB, otomobiller için 4 yeni robot geliştirdi
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz