Delphi, yakıt tüketimini düşüren bi-metalik disk üretecek

Araçlarda yakıt tüketimini etkileyen faktörleden biri de fren diskleri olarak gösteriliyor. Kullanımda olan metalik disklerin yanı sıra bi-metalik diskler de yakıt tüketimini azaltma savaşı veren otomotiv sektörünün hizmetine girdi. Klasik fren disklerinden yüzde 15 hafif olan Bi-Metalik Diskler fren mesafesini de kısaltıyor.

Ürünün yeni kaplaması, ısı direncini ve aşınma korumasını artırırken son derece etkin olan güvenlik performansını da koruyor.

İlk aşamada BMW modellerinde kullanılmaya başlanacak yeni bi-metalik fren diskleri, ilerleyen dönemde Toyota, Mercedes, Land Rover, Tesla, VAG ve diğer markaların da eklenmesiyle kapsama alanını genişletecek.

Yeni diskler, araç sahiplerine sağladığı avantajların yanı sıra servislerin de satış hacmini artırmayı hedefliyor.

Dünya fren sistemleri pazarının önde gelen şirketlerinden olan Delphi Technologies, yeni ürünüyle çıtayı daha da yükseltiyor. Bu kapsamda bi-metalik fren disklerini geliştiren Delphi Technologies, yüksek karbonlu alaşım yapısıyla dikkat çekiyor. Tamamı dökme demirden yapılmış disklere göre yüzde 15’i aşan oranda daha hafif olan bi-metalik diskler; yüksek frenleme yeteneğinin yanı sıra yakıt tüketiminde de etkisini hissettiriyor.

İki parçalı yapısıyla yeni bi-metalik diskler, titreşimi ve dolayısıyla gürültüyü azaltarak sürüş konforunu artıran bir deneyim vadediyor.

Tek katmandan daha iyi aşınma koruması!

Delphi Technologies’in geliştirdiği yeni bi-metalik fren diskleri hem araç sahiplerine hem de servislere önemli avantajlar sağlayacak yepyeni bir kaplamaya sahip. Yeni üründe kullanılan Magni™ kaplama, tek bir katmandan daha üstün aşınma koruması sağlayacak şekilde tasarlanmış. Ayrıca Magni™ kaplama, üretiminde daha az enerji tüketildiği için de oldukça çevre dostu.

Bi-metalik diskler, hizmet ömürlerinin zirvesindeki Avrupa pazarlarında yer alan kilit modellere odaklı olarak geliştirilmeye devam edecek.

Servisler için hızlı çözüm

Frenlerin zayıf olması, araç muayenelerinde sıklıkla rapor edilen ve trafiğe elverişlilik testlerindeki en büyük başarısızlık sebeplerinden biri. Servisler, müşterileri için birçok fayda sağlayan bu kaplamalı diskleri seçerek satış hacmini yükseltebilir ve fatura başı satış tutarlarını artırabilir. Diskler, yağ tabakasına sahip olmadığı için kurulumdan önce temizleme gerektirmiyor ve açılır açılmaz hızlı montaj için montaj vidalarıyla birlikte geliyor.

Böylece servisler, fren bakımı gereksinimlerinde hızlı bir çözüm sağlayabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.