Deneyimli otomotivci Aykut Özüner’e nöbet değişimi

Otomotiv sektörünün deneyimli isimlerinden Aykut Özüner, Türk Traktör liderliğinden ayrılıyor. Özüner'in yeni görevi 1 Nisan itibariyle başlayacak.

Otomotiv sektörünün duayenlerinden Aykut Özüner, Türk Traktör Genel Müdürlüğü görevinden ayrıldı. Konuyla ilgi KAP (Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na) yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi. Özüner’in yeni görevi de belli oldu!

“Şirket Lideri Aykut Özüner, Koç Holding Grubu’nda başka bir göreve atanması sebebiyle, 31.03.2024 tarihi itibarıyla Türk Traktör Şirket Liderliği görevinden ayrılacak olup,

Aykut Özüner’in yerine 01.04.2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Matthieu Jean-Marie Bernard Séjourné‘nin Şirket Lideri olarak atanmasına karar verilmiştir.”

Aykut Özüner Otokar Genel Müdürü oldu

Aykut Özüner, 1 Nisan 2024 itibariyle Otokar Genel Müdürü olarak çalışma yaşamını sürdürecek. Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç ise emekliye ayrılacak.

Konuyla ilgili Otokar tarafından KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi$

“Şirketimizde 1985 yılından bu yana görev yapmakta olan, Genel Müdür Ahmet Serdar Görgüç 31.03.2024 tarihi itibarıyla, emeklilik sebebi ile şirketimizdeki genel müdürlük görevinden ayrılacak olup, yönetim kurulu üyeliği devam edecektir.

Boşalan Genel Müdürlük görevine 01.04.2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere İbrahim Aykut Özüner atanmıştır.”

Özüner, uzun yıllar Ford Otosan’da görev yapmıştı.  Ford Otosan’da son olarak Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Özüner, daha sonra Koç Grubu satın alma şirketi ZER’in Genel Müdürlüğünü yaptıktan sonra Türk Traktör Genel Müdürü olmuştu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.