Royal EnfieId Türkiye’de Kibar Holding ile kontak açıyor

Yeni kurulan K-Rides şirketi ile Kibar Holding Royal Enfield marka motosikletlerin Türkiye distribütörlüğünü üstlendi. İlk mağaza martta İstanbul'da açılacak.

Türkiye’de Hyundai marka araçların gelişinde ana ortak olarak deneyim biriktiren Kibar Holding, K-RIDES adıyla kurduğu yeni şirketle motosiklet sektörüne girdi. Royal EnfieId Türkiye’de Kibar Grubu’nun yeni şirketi K-Rides ile ilk mağazasını martta İstanbul’da açacak.

Otomobil ehliyeti olanlar, 125 cc’ye kadar motosikletleri ehliyetsiz ama eğitim sonrası kullanabilecek.

 

“Amiral mağaza” Martta İstanbul’da açılacak

Royal Enfield özellikle motor hacimlerinin 250 cc ile 750 cc arasında değiştiği segmentte rekabetçi modellere sahip.

Bullet, Classic, HNTR, Meteor, Super Meteor, Interceptor ve Continental GT gibi 350 cc ve 650 cc motor hacmine sahip ikonik modellerin yanı sıra sektörde heyecan yaratan Himalayan, Shotgun ve yeni platformlar eşlik edecek.

 

K-RIDES ayrıca motosiklet sürücüleri için kişisel koruyucu ekipmanlardan kıyafete, donanımdan yedek parça ve aksesuarlara uzanan geniş bir ürün gamı tüketiciyle buluşturacak.

 

Royal Enfield Kibar Holding K-Rides ile yeniden Türkiye'de
Royal Enfield Kibar Holding K-Rides ile yeniden Türkiye’de

Kibar Holding kimdir?

1972 yılında kuruldu. Bugün 20’yi aşkın şirketiyle Türkiye’nin en büyük holdingleri arasında yer alıyor. Kibar Topluluğu, 6 iş birimi ile geniş bir sektörel yelpazede faaliyet göstermektedir: Metal, Mobilite, Yapı Malzemeleri & İnşaat, Ambalaj, Ticaret ve Hizmet. Sağlam iş temelini yeni iş alanlarıyla stratejik ve organik olarak bütünleştiren Kibar Topluluğu, K-Rides Motosiklet ve Bisiklet San. Ve Tic. A.Ş.’yi kurarak müşterilerinin perakende deneyimlerini zenginleştirerek Grubun mobilite deneyimini artırmayı hedeflemektedir.

 

Royal Enfield Hakkında

Royal Enfield, 1901 yılından bu yana sürekli üretim yapan en eski motosiklet markası konumundadır. İngiliz menşeili Royal Enfield, 1955 yılında Madras’ta üretime başladı ve bu dönüm noktasıyla Hindistan’ın orta ölçekli iki tekerlekli segmentinin büyümesine öncülük etti. Royal Enfield’lar ilgi çekici, karmaşık olmayan, erişilebilir ve sürüşü eğlenceli; keşif ve kendini ifade etme aracı olarak biliniyor. Bu, markanın “Pure Motorcycling” olarak adlandırdığı bir yaklaşım. Royal Enfield’ın ürün yelpazesinde Bullet 350, HNTR 350, Classic 350, Meteor 350 cruiser, Super Meteor 650, Shotgun 650, Interceptor 650 ve Continental GT650, Himalayan ve Scram 411 ADV Crossover bulunmaktadır. Eicher Motors Limited’in bir bölümü olan Royal Enfield, dünya çapında 60’tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Royal Enfield, İngiltere ve Hindistan’da dünya standartlarında teknik merkezlere ve Chennai yakınlarındaki Oragadam ve Vallam Vadagal’da son teknoloji üretim tesislerine sahiptir. Royal Enfield, son 5 yılda yüzde 35’in üzerindeki büyüme hızı ile küresel orta segment motosiklet pazarında lider konumdadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.