Dikkat, bu alanda kalırsanız ceza yazılacak

VW-Golf-GTI

Öncelikle İstanbul’da  başlayan kavşaklardaki alanların kırmızı ışıkta boş kalması uygulaması, cezai müeyyidelerle başlıyor. Sözcü’den Ozlem Duvenli’nin haberine göre, EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) kontrolü altındaki kavşaklarda boyalı alanda kalanlar dikkatli olsunlar.

İstanbul’da Beşiktaş Vodefone Arena önündeki Dolmabahçe Kavşağı’nda dikkat çeken boyalı alan, artık sadece yeşil ışıkta serbest olacak. Işık yeşil yansa dahi, bu alanı yeşil ışık süresince terk edemeyecekseniz, bu alana girmemeniz gerekiyor. Eğer trafik ışığınız yeşil yandığında bu alana girer ve kırmızı yandığında çıkış yapamamış olursanız, ceza sizi bekliyor. Trafik var, önüm kapalı bahaneleri sizi cezadan kurtarmıyor.

Boyalı alan can yakacak

Bu cezada mantık, çıkamayacağın alana, girme olarak özetleniyor. Trafik sıkışıklıklarının en önemli ve hassas noktaları olan kavşakların açılması için yapılan bu düzenlemeler, Avrpa ülkelerinde ciddiyetle uygulanıyor.

 

Önceki İçerikÖnce spor yaptı, şimdi yola çıkıyor
Sonraki İçerikOpel, Cenevre Otomobil Fuarı’na katılmayacak
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz