Egea’yı yapan AR-GE’ye 4 ödül

Türkiye otomotiv sektörünün “En İyi Ar-Ge Merkezi ” seçilen Tofaş, 4 ödül birden aldı

Tofaş, Otomotiv Sektöründe En İyi Ar-Ge Merkezi ödülünün yanı sıra Türkiye’deki Tüm Ar-Ge Merkezleri arasında en iyi 3. Ar-Ge merkezi ödülünü kazandı. Tofaş’ın tüm sektörler içinde 3. En iyi Ar-Ge merkezi ödülü almasıyla birlikte ilk defa Türkiye otomotiv sektörü, Ar-Ge alanında ilk 3 arasında yer almayı başarısını elde etti. Tofaş ayrıca 6 temel kriterden ikisi olan “Ar-Ge Harcama Yoğunluğu” ve “Proje Kapasitesi” kriterlerinde de birincilik ödüllerine layık görüldü.

Tofaş’ı temsilen törene katılan ve ödülleri Bakan Fikri Işık’ın elinden alan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Tofaş vizyonunun ayrılmaz bir parçası olan Ar-ge alanında elde edilen başarıların kendileri için özel bir anlamı olduğunun altını çizdi. Eroldu, “Uzun yıllar boyunca Ar-ge’ye yaptığımız yatırımlarla bugün uluslararası standartlarda yetkinlik kazanmış bir Ar-Ge Merkezi ile sektörümüze ve ülkemize hizmet sunuyoruz. Türkiye’nin gurur duyacağı bir çizgide bu alandaki çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” dedi.

Tofaş’ın Ar-Ge atılımının ve kaydedilen gelişimin Tofaş’ı otomotivin ana vatanı kabul edilen ülkelere araç geliştirip üreten bir konuma taşıdığını söyledi. Eroldu, son dönemde büyük ölçekli bir organizasyon olarak çalışmalarını sürdüren Tofaş Ar-Ge Merkezinin yakın bir zamanda satışa sunulacak Fiat Egea’nın doğuşunda çok önemli bir rol üstlendiğini ve ilerleyen süreçte daha büyük başarılara imza atacağını sözlerine ekledi.

Cengiz Eroldu, “Ar-Ge’ye yaptığımız bu yatırımlar, bizi Fiat Chrysler’in Avrupa’daki 2. büyük Ar-Ge merkezi konumuna getirirken, yüksek yatırım gerektiren pek çok projenin de, Türkiye’ye kazanılmasının yolunu açtı. 600’ün üzerinde mühendisimizin çalıştığı Ar-Ge birimimiz, elde ettiğimiz başarılarda son derece önemli bir rol üstlendi” şeklinde konuştu.

Tofaş Ar-Ge Merkezi Hakkında

Tofaş’ın 5 farklı markaya üretim yaparak ihracatının artmasında önemli rol oynayan Ar-ge Merkezi Türk otomotiv sanayinde bir ilk olma özelliğini taşıyor. Toplam laboratuvar ve ofis alanı 17.700 metrekare olan Tofaş Ar-Ge Merkezi; 600’ü aşan çalışanı, bünyesindeki laboratuvarların yüksek teknolojisi ve çeşitliliğiyle Fiat Chrysler’in Avrupa’da İtalya’dan sonra ikinci büyük Ar-Ge merkezi konumunda bulunuyor. Tofaş Ar-Ge Merkezi, araç konsepti, stil, gövde, iç tasarım, süspansiyon, motor, emisyon, titreşim ve akustik alanlarında tasarım ve testler yapmak üzere bugüne kadar 40 milyon Euro’nun üzerinde yatırım gerçekleştirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.