Elektrikli BYD UEFA 2024 Resmi Sponsoru oldu

Spor ve otomobil... Birbirlerine uzak olmayan bu iki olgu, bir kez daha buluştu. Bu kez elektrik araçların yükselen devi Çinli BYD ile Avrupa futbol şampiyonası bir araya geldi.

2023 yılında satışlarını 3 milyon adetin üzerine çıkaran Çinli otomotiv devi BYD, Avrupa futboluna da destek vereceğini açıkladı. Şirket, UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası 202’ün Resmi Partneri ve Resmi E-Mobilite Partneri oldu. 2024 yılındaki bu önemli futbol etkinliğinde Türkiye Milli Takımı da yer alıyor. UEFA ilk kez bir elektrikli otomobil markası ile böyle bir anlaşma yaptı.

Türkiye’de satılan BYD ATTO 3 nasıl bir otomobil 

EURO 2024 14 Haziran’da başlıyor

UEFA EURO 2024, 14 Haziran – 14 Temmuz 2024 tarihleri arasında Almanya’da 10 farklı stadyumda gerçekleştirilecek. BYD, turnuva sırasında çeşitli paydaşlar için farklı elektrikli araç modelleri ile tüm mobilite ihtiyaçlarını karşılayacak.

BYD, Avrupa otomobil piyasasına ilk ürünlerini 2022 yılında getirmeye başladı. Kasım ayında da Türkiye pazarında yerini aldı.  Marka şu anda 19 Avrupa ülkesinde 230’un üzerinde bayiyle Çin’deki başarısını Avrupa’da da gerçekleştirmeye koşuyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.