Elektrikli Megane ilk kez gösterildi: Renault Megane E-Tech

Elektrikli Renault Megane modeli için ilk gösterim yapıldı. Renault’nun Renaulution ismini verdiği stratejik plan etkinliğinde gösterilen Renault Megane E-Tech ile birlikte yeni logo da bir kez daha görüldü. Ek olarak, Megane-E modelinin ilk resmi görüntüsü bize otomobilin tasarım detayları hakkında da bazı ipuçları verdi.

En çok satılan modeller Nisan 2021 sonuçları

Elektrikli Megane, Renault Megane E-Tech

Renault Megane E-Tech modeli ile ilgili şimdilik pek fazla bilgi bulunmasa da ilk fotoğraf, bazı tasarımsal detayları gün yüzüne çıkardı. Megane-E’nin arkasında kesintisiz devam eden LED far çizgisi dikkat çekiyor. Aynı zamanda arka far tasarımının biraz daha incelmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Arkada dikkat çeken bir diğer önemli detay ise tabii ki Renault logosu.

Renault logusu yenileniyor

Renault markası, 1925 yılından beri Renault elması denen logoyu kullanıyor. 1992 yılında güncellenen, 2015 yılında ise revize edilen logo için daha radikal bir değişiklik yapılacak. Önümüzdeki yıldan itibaren tüm yeni Renault modellerinde kademeli olarak kullanılmaya başlanacak olan Renault’nun yeni logosu, 2024 yılında tüm modellerde yer alacak.

yeni renault logosu

Renault’nun tasarım bölümü başkanı Gilles Vidal, elektrikli Megane modelinin tamamen yeni bir gösterge paneliyle de farklı bir iç tasarıma sahip olacağının altını çizdi. Otomobilde yüksek çözünürlüklü ekranların kullanılacağı da söylendi.

Renault’nun tepe ismi Luca de Meo da Renault’nun 2025 yılına kadar C ve D segmentinde tamamen elektrikli 7 model sunacağını ve Renault Megane E-Tech modelinin bu stratejinin bir parçası olduğunu doğruladı.

Meo aynı zamanda Fransa’nın gayri safi yurtiçi hasılasını 8 milyar seviyesine getireceklerine dikkat çekti. Avrupa Birliği dışında da 16 ülkede üretim yapan Renault, küresel konumunu güçlendirme hedefleri üzerinde yaptığı çalışmalarını da sürdürecek. Elektrikli araç stratejisi de bu çalışmaların bir parçası.

Renault için 180 km hız sınırı geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz