Elektrikli MG Türkiye’de ilk yaş gününü konsoloslukta kutladı

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Doğan Holding’in otomotiv sektöründeki şirketi Doğan Trend Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği MG, Türkiye’ye geleli bir tam yıl oldu. İngiliz kökenli markanın Türkiye’deki ilk yılı, özel bir davetle kutlandı. İngiltere Başkonsolosluğu’nun Beyoğlu’ndaki tarihi binasında gerçekleşen davete  çok sayıda konuk katıldı. Davetin sürprizi ise yeni uzun menzilli elektrikli MG ZS modeli oldu.

İngiltere’de 1924 yılında kurulan İngiliz otomobil markası MG (Morris Garages), geçen sene Doğan Trend Otomotiv güvencesi ile Türkiye pazarına yeniden giriş yapmıştı.

Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin, Doğan Trend Otomotiv Grubu Otomobil Markalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal ve İngiltere Başkonsolosu, Doğu Avrupa ve Orta Asya Komiseri Sayın Kenan Paleo ve çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlik keyifli anlara sahne oldu.

Doğan Holding için otomotiv önemli

Gecenin ev sahiplerinden Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin,Bir sene önce sadece tek model ile ismimizi duyurmuştuk. Modellerimizin sayısı arttı. Bu kutlamayı yaparken 100 yıllık tarihi bulunan MG markası için daha uygun bir yer de düşünemezdik. Bizlere ev sahipliği yapan İngiltere Başkonsolosu, Doğu Avrupa ve Orta Asya Komiseri Sayın Kenan Paleo’ya ve katkısı geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kağan Dağtekin ayrıca “Grubumuzun distribütörlük faaliyetleri içinde otomotiv markalarımızın önemi büyük. MG Türkiye’de büyüme planlarımız içindeki en önemli markamız. MG yakında 100. yaşını kutlayacak köklü ve özellikle elektrikli araçlarla günceli yakalayan başarılı bir marka. MG markası Avrupa ‘da 15 ülkede, 400’ü aşan deneyim noktası ile Avrupalıların beğenisini kazanarak, yüksek büyüme hızına ulaştı ve Avrupa’da en hızlı büyüyen marka oldu” açıklamasında bulundu.

MG ailesi yeni üyelerle genişleyecek

MG’nin Türkiye’deki ilk yaşgününde ayrıca Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal da açıklamalar yaptı.

Soysal, “Bir yıl içerisinde MG Ailesi de büyüdü ve büyümeye devam edecek. Türkiye genelinde dokuz ayrı şehirde 13 MG yetkili satıcısı bulunmakta. 2021 Mayıs ayında tek model ile yola çıkıldı ve ilk senesinde kendi segmentinde lider oldu. Özellikle markanın 100. yılı olan 2024 senesinde çok büyük sürprizler duyurmaya hazırlanıyoruz” açıklamasında bulundu.

MG’nin 1. yıl kutlama etkinliği kapsamında ilk kez sergilenen yeni ZS EV hakkında da bilgi veren Soysal, “Ülkemizde yüzde 100 elektrikli denilince ilk akla gelen modellerden olan ZS EV’nin yeni modeli, kapasitesi yükseltilen batarya paketi sayesinde 440 km olan WLTP menzilini şehir içinde 550 km’ye kadar çıkartabiliyor. Teknolojisi gelişen iç tasarımı, eklenen yeni güvenlik önlemleri ve Türkiye’de yine bir ilk olacak olan V2L yani araçtan araca şarj özelliği sayesinde yeni ZS EV elektrikli araçlar arasında adından çokça söz ettirecek. İngiltere ve İsveç’te yılın otomobili seçilen yeni ZS EVnin araçtan araca bağlantı (V2L) özelliği sayesinde başka elektrikli cihazları da şarj etmek mümkün. Bu da otomotiv sektörü için oldukça önemli” dedi.

Önceki İçerikHonda ZR-V 2023 yılında kimlere rakip olacak
Sonraki İçerikKia Sportage ile 20 bin çıtasını 2022 de aşacak
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz