Elektrikli otomobiller için özel motor yağı geliştirildi

Otomobillerde kullanılan sıvılar arasına şimdi de elektrikli otomobiller için özel motor yağı katıldı. Madeni yağ devi Mobil, yeni ürün ailesi Mobil EV ile elektrikli araçlarda yer alan güç aktarma sistemlerinde kullanılacak akışkan teknolojisini geliştirdi. İlk olarak Formula E’de yarışan Porsche otomobillerde kullanılan Mobil EV serisi; hem üreticilerin hem de sürücülerin elektrikli araç ulaşım gereksinimlerini destekliyor.

Mobil EV ürün paketi, elektrikli araçların iki şarj arasında daha uzun menzile ulaşmasına; ekipmanın ömrünün uzamasına ve daha güvenli çalışmasına yardımcı olmak üzere seçilmiş ve harmanlanmış moleküller içeriyor.

Elektrikli araçların ihtiyaç duyduğu tüm gres ve yağlayıcılara sahip ürün gamında; ekipman ömrünü uzatan termal yönetim sıvıları Mobil EV Therm™, güç aktarma organlarında kullanılan Mobil EV Drive™; soğutmayı sağlayan Mobil EV Cool Drive™ ve koruma ile performans artıran Mobil EV Grease™ yer alıyor.  

Mobil EV Therm™ ; elektromotorlar, aküler ve güç elektroniği gibi sistemlerin ısı verimliliğini düzenlemek ve ekipman ömrünü uzatmaya yardımcı olmak için formüle edilmiş termal yönetim sıvıları içeriyor.

Mobil EV Drive™ ; elektrikli araçların güç aktarma organlarındaki dişlileri ve yatakların aşınmasını azaltarak, bakım periyodunu ve kullanım ömrünü uzatmak için tasarlanan yağlayıcıları içeriyor.

Mobil EV Cool Drive™; elektromotorlar ve güç elektronikleri için gerekli soğutmayı sağlarken, aynı zamanda elektromotorun güç aktarma organlarındaki dişlileri ve yatakları yağlıyor.

Mobil EV Grease™; farklı sürüş koşullarında elektromotorlar, rulmanlar ve bağlantı elemanları dahil, elektrikli araç donanımları için koruma, performans ve güvenilirlik sağlıyor.

Elektrikli arabalar yaygınlaştıkça, onlara yönelik ürünler de artıyor.

Mobil EV serisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Madeni Yağlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Russ Green; “Ulaşım değişiyor ve elektrikli araçlar her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Müşteriler ve OEM’ler ise elektrikli araçlarının menzil ve güvenlik performansını optimize etmeyi hedefliyor. Müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarını desteklemek adına geliştirdiğimiz ürün ve hizmet çözümlerine, Mobil EV serisi ile başlangıç yaptık.” şeklinde konuştu.

Önceki İçerikKış kazalarının araç başı maliyeti 1300 lirayı buluyor
Sonraki İçerikFord Otosan’a 11,2 milyon Euroluk akıllı yatırım
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz