Elektrikli Superman Hyundai Ioniq 5 N asfaltı ağlatacak

Hyundai Türkiye süperman IONIQ 5 N modelini özel siparişle yılın son çeyreğinde satışa çıkaracak.

Hyundai, içten yanmalı serisinde sona yaklaştırdığı performans odaklı N Serisini elektrik motorlu yeni modellerine taşıyor. Hyundai, N markasının ilk elektrikli modeli IONIQ 5 N 650 beygir gücü ile asfaltı ağlatmaya adaylığını geçtiğimiz yılın temmuz ayında koymuştu. Otomobil dört tekerlekten çekişli ve günlük spor otomobil, viraj performansı ve pist yeteneği gibi süper otomobil özelliklerine sahip.

Hyundai Türkiye, bu çok yönlü sporcuyu yılın son çeyreğinde özel sipariş üzerine ithal etmeye başlayacak.

Hyundai_IONIQ_5_N arka görünüm
Elektrikli performans otomobili arkadan böyle görünüyor

 

IONIQ 5 N, ikisi özel 10 farklı gövde rengine sahip. Parlak Performans Mavisi ve Mat Performans Mavisi, IONIQ 5 N’e özel renkler olarak tanımlanıyor.

Geri dönüştürülebilir kağıttan dekoratif kapı süsü, şeker kamışından ve PET şişelerden elde edilen biyo PET iplik, yine şeker kamışından gelen biyo TPO ve saf deri gibi malzemeler, aracın iç mekanında kullanılıyor. Ek olarak geri dönüştürülmüş lastik pigment boyası ve geri dönüştürülmüş poli Alcantara koltuk kaplama kumaşı gibi malzemeler de otomobil üzerinde kendine yer bulmuş.

IONIQ 5 N’in iç mekanı, bir yarış aracı konseptine göre şekillendirilmiş. Daha alçak oturma pozisyonuna sahip N spor koltuklar, özel mod düğmelerine sahip yeni N direksiyon ve N sabit orta konsol ile ideal bir sürücü ergonomisi…

Hyundai_IONIQ_5_N kokpiti
Kokpit görseli sanki bir oyundan alınma gibi…

 

IONIQ 5 N, 21.000 devre kadar çalışan iki adet elektrikli motora sahip. En yeni nesil 84 kWh pil ile donatılan otomobil, yüksek enerji için motordaki iki kademeli invertör sayesinde 448 kW/609 PS ve 740 Nm tork (NGB devredeyken 478 kW/650 PS ve 770 Nm) güç sunuyor.

Maksimum 260 km/saat hıza ulaşabilen model, 0-100 km/s hızlanmasını ise sadece 3,5 saniyede (NGB ile 3,4 saniye) tamamlıyor. Tamamen elektrikli aracın menzili ise 448 kilometre (WLTP).

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.