Isuzu elektrikli D-MAX böyle bir araç oldu

Elektriklenme salgını ticari araçları da sarıyor. ABD’de yaygın kullanımı ve elektrifikasyonu artan pick-up araçlar Asya’da da fişi prize takıyor. Japon ticari araç şirketi Isuzu elektrikli D-MAX pick-up modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Markanın ilk elektrikli D-MAX BEV pick-up modeli, 27 Mart-7 Nisan tarihleri arasında Tayland’da gerçekleştirilecek 45. Bangkok Uluslararası Otomobil Fuarı’nda podyuma çıkacak.

D-Max 2023 yılında makyajlandıktan sonra, Türkiye’de de satışa çıkmıştı.

  • Lityum iyon 66.9 kWh kapasiteye sahip batarya ile donatılan D-MAX BEV, önde 40 kW ve arkada 90 kW iki elektrik motoruna sahip ve toplamda 130 kW güç üretiyor.
  • Maksimum 1000 kg taşıma kapasitesi sunan elektrikli D-MAX, 3.5 tonluk çekme kapasitesine sahip olacak.
  • Tüketicilerin pick-up’ları farklı amaçlarla kullanılmasına karşılık olarak Isuzu, elektrikli D-MAX BEV ile alternatif bir motor seçeneği daha piyasaya çıkaracak.
  • Markanın yeni elektrikli aracı öncelikle 2025 yılında Norveç gibi belirli pazarlarda satılmaya başlayacak. Ardından pazar ihtiyaçlarına ve elektrikli araç şarj altyapısının yaygınlığına  bağlı olarak İngiltere, Avustralya, Tayland ve diğer ülkelerde de kademeli olarak piyasaya çıkarılacak.
  • Isuzu’nun otobüs, kamyon ve kamyonet modellerinin üreticisi de olan Anadolu Isuzu, elektrikli D-MAX’i Türkiye’ye ithal etme planlamaları yapıyor.

ISUZU elektrikli D-MAX 2024

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.