En çok 4×4 aracı kim sattı?

Dünyada en çok 4x4 araç satan marka oldu.
VW-Golf-GTI
Dünyada crossover-SUV çılgınlığı yaşanıyor. BU tür araçların satışı hızla artıyor. BÜtün markalar hemen her segmente yönelik kü çüklü büyüklü SUV araç geliştirip, hızla üretime geçiyorlar. ama bir de 4×4 araçlar var. Gerçekten dört tekerlekten çekiş sistemine sahip bu araçlar, sahiplerini arazi koşullarında, zorlu yollarda yalnız bırakmıyorlar.

Dünyada en çok 4×4 satan marka hangisi?

2016 yılında dünyanın en çok 4×4 otomobil satışı gerçekleştiren markası konumuna Subaru yükseldi.

Subaru, Nisan 2015 ile Nisan 2016 tarihleri arasında 965.892 adet dört tekerlekten çekişli otomobil satışı gerçekleştirerek bu alanda zirveye oturdu.

Küresel 4×4 otomobil satışlarında yüzde 15.3’lük bir paya denk gelen bu satış başarısıyla Subaru, ilk defa 1 milyon adet 4×4 araç satışına ulaşmaya bu kadar yaklaştı.

Sadece 4×4 otomobillerin satış rakamlarına bakıldığında Subaru’nun en yakın rakibi ile arasında yaklaşık 240 bin adet fark bulunuyor.

 
Subaru modellerinin yüzde 99’u Simetrik Sürekli Dört Çeker sistemine sahip. Subaru Türkiye’de XV, Levorg, Forester ve Outback modellerinde Simetrik Sürekli Dört Çeker sistemi ve Boxer motora yer verirken, arkadan itişli aktarmasıyla safkan sürüş keyfi sunan BRZ modelinde de Boxer motor kullanılıyor.

Önceki İçerikHangisi Türkiye’de üretilsin? Hyundai Kona mı, Creta mı?
Sonraki İçerikİki marka da kullanıyor: 1.2 lt. 3 silindirli Turbo Puretech
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz