En çok PSA ile Fiat’ı etkileyecek

Yunan vatandaşları kemer sıkma politikasının uygulanıp uygulanmamasına karar vermek için sandığa gitti. Referandumda oy kullanan vatandaşlardan yüzde 61,31’i kreditörlerin nakit akışını tekrardan sağlaması için sunulan şartları reddetti. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın “AB’ye boyun eğmeyin. Hayır oyu verin” çağrısının olumlu yankılandığı Yunanistan’ın Euro Bölgesi’nden çıkma ihtimali de yükseldi.

İflasın eşiğindeki Yunanistan’da haziran ayı yeni otomobil satışları da yüzde 22 düştü.

Siyasi belirsizliğin de etkisiyle Yunanistan’da düşen satışlara karşılık Batı Avrupa’da yüzde 14’lük yükseliş dikkat çekti.

Yunanistan’daki oylamanın etkilerinin özellikle İtalya, İspanya ve Portekiz gibi ülkelerde hissedileceği tahmin ediliyor.

Bu pazarlarda durumdan etkilenecek otomobil üreticilerinin ise PSA/Peugeot-Citroen ve Fiat-Chrysler olacağı düşünülüyor.

Önceki İçerikOtomotiv çalışanı yeni SENDİKA kurdu
Sonraki İçerikLaguna gitti Talisman geldi
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz