Eski Ekonomi Bakanı, Otokoç 2. el Denizli bayi oldu

Nihat Zeybekçi, Ali Koç, Otokoç

Koç Grubu otomotiv şirketlerinden Otokoç, ikinci el araç alım satımı yapacak bayilik ağı kuruyor. İlk temsilciliğini Denizli’de açan Otokoç 2. el Denizli bayiliğini eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin şirketi üstlendi. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Üyesi ve eski Bakan Zeybekçi, uzun yıllardır otomotiv perakendeciliği alanında faaliyet gösteriyor. Temsilciliğini yaptığı markalar arasında Hyundai, Peugeot, Honda ve Skoda gibi markalar bulunuyor.

Otokoç 2. El adıyla bayileşmeye yönelen şirket, ilk bayisinin açılışına Ali Koç başkanlığında katılım gerçekleştirdi.

Bayi Sahibi ve Turkuaz Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Zeybekci, “Turkuaz Otomotiv bünyesinde Otokoç 2. El’in açılışını yapmaktan ötürü çok heyecanlı ve gururluyuz. Denizli’nin ikinci el otomotiv pazar yeri olmasında da bu yatırımın önemli yeri olacak. Denizli’deki ikinci el otomotiv pazarını 2-3 katına çıkaracağımıza olan inancımız tam. Otokoç’un güvencesi, Turkuaz’ın itibarı ile ikinci el dendiğinde Denizli akla gelsin istiyoruz. ” diye konuştu.

Nihat Zeybekçi, Ali Koç, Otokoç
Koç Grubu Başkan Yardımcısı Ali Koç ile Turkuaz Motorlu Taşıtlar Başkanı Nihat Zeybekçi.

Otokoç 2. el bayi sayısı 4 yıl sonra 30’a çıkacak

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, de yaptığı konuşmada; “Sektöre kurumsal bir yaklaşım getirerek; Otokoç 2. El markamızla, Türkiye çapında 25 lokasyonda hizmet veriyoruz. Gelinen noktada, Otokoç Otomotiv’i daha da üst düzey bir büyüklüğe taşıyacak yeni bir atılımla karşınızdayız.

Otokoç 2. El’in bu yeni döneminin ilk durağı olan Denizli bayimiz, ilham ve cesaret verici bir örnek teşkil edecek. Bu çerçevede, Otokoç 2. el satış kanallarını 2022 sonuna kadar 10; 2026 yılı sonuna kadar ise kademeli olarak toplamda 30 civarında bayiye ulaşarak büyütmeyi hedefliyoruz.”

Önceki İçerikABD’de 3 F1: 40 yıl sonra Formula 1 Günah Şehri’ne geri dönüyor
Sonraki İçerikElektrikli araçlar için Şarj Hizmeti Yönetmeliği çıktı
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz