Faraday geliyor

VW-Golf-GTI

Günümüzde bazı şirketler gizemli davranıyor. Bunlardan biri de ABD’de otomotiv sektöründe yer alan elektrikli araç üreticisi Faraday Future.

Faraday hakkında bazı bilgiler günışığına çıktı.

Tesla’nın eski Araç ve Şasi Mühendislik Bölümü Direktörü, Faraday Future’ın yeni Başkan Yardımcısı Nick Sampson verdiği bir röportajda ABD’de 1 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını açıkladı.

Faraday Future için üretim tesisi konusunda hassas davrandıklarını belirten Sampson, “Yüzde 100 elektrikli araçlarımızı üretmek için doğru toplum ortağını da bulmalıyız.” diyerek, bir arayışları olduğunu da ifade ediyor.

TASARIM ESKİ BİR BMW’CİYE VERİLDİ

Faraday Future’ın tasarım ekibinin başında BMW X1, İ3 ve i8 modellerinin dışını tasarlayan ekibin lideri Richard Kim bulunuyor.

Faraday Future, elektrikli araç prototiplerini Kalifornia yollarında test ediyor. Şirket ilk elektrikli otomobilini 2017 yılında satışa çıkarmayı planlıyor.

Sessiz sedasız büyüyen Faraday Future’ın şimdilik 400’den fazla çalışanı bulunuyor. Bu çalışanlarının bir çoğunun eski Tesla çalışanı olması dikkat çekiyor.

FARADAY’IN PATRONU KİM?

Resmi olarak açıklanmasa da Faraday Future’ın yatırımcısının, Çin’in Netflix’i olarak bilinen LeTV olduğu söyleniyor.

Önceki İçerikKompakt sınıfta işler kızışıyor
Sonraki İçerikSorak ile film çekin
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz