Sorak ile film çekin

İçindeki Yönetmeni Ömer Faruk Sorak ile keşfet!

Trafik Hayattır Platformu, üniversite öğrencilerini trafik güvenliğiyle ilgili düşünmeye ve üretmeye teşvik etmek amacıyla yepyeni bir projeye imza atıyor. Kasım ayı itibariyle başlayan ‘Kamu Spotu Yarışması’ ile 2016’nın kamu spotunu gençlerin senaryoları arasından seçerek ekranlara taşıyacak olan Platform, yarışmanın birincisine benzersiz bir deneyimi yaşatacak.

Trafik Hayattır Kamu Spotu Yarışması’nda birinci seçilen spotun senaryosu, Vizontele, G.O.R.A, Yahşi Batı, Aşk Tesadüfleri Sever gibi filmlerin ünlü yönetmeni Ömer Faruk Sorak tarafından, kazananla beraber tekrar çekilecek, ayrıca ilk üçe giren projelere ilgi çekici ödüller takdim edilecek.

Başvurular http:// ksy.trafikhayattir.com sitesinde!

Doğuş Otomotiv’in toplumun her kesiminde trafik güvenliğiyle ilgili pozitif kültürel değişim yaratmak amacıyla hayata geçirdiği Trafik Hayattır kurumsal sosyal sorumluluk platformu, gelecek yıl TV’lerde gösterilecek kamu spotu için gençlerin ilgisini çekecek bir yarışma başlatıyor.

Gençlerin trafik güvenliği konusuna dahil etmek, trafik güvenliği konusunda çözüm üretmelerini sağlamak ve yaratıcılıklarını arttırmak amacıyla yürütülen ‘Trafik Hayattır Kamu Spotu Yarışması’nın jürisinde ünlü yönetmen Ömer Faruk Sorak, gazeteci Elif Ergu, Yapımcı Oğuz Peri ve Doğuş Grubu İletişim Başkanı Semih Yalman yer alıyor.

Öğrenciler “aşırı hız yapma”, “cep telefonu kullanma” ve “emniyet kemeri tak” mesajlarından birini seçerek oluşturdukları yaratıcı senaryolarını en fazla 45 saniye uzunluğunda film haline getirerek Trafik Hayattır Kamu Spotu yarışmasına katılabilecek. Filmlerin senaryoyu genel olarak anlatabilen amatör çekimler, cep telefonu çekimleri veya animasyon gibi birçok farklı yöntemle hazırlanması yeterli olacak.

Her biri konusunda uzman jüri üyelerinin değerlendirmesinin ardından, birinci olan senaryonun sahibi, Vizontele, G.O.R.A, Yahşi Batı, Aşk Tesadüfleri Sever filmleri ve birçok önemli projeyle tanınan ünlü yönetmen Ömer Faruk Sorak ile spotunu tekrar çekerek, ekranlara taşıyacak. Böylece birincilik ödülü sahibi, profesyonel bir film prodüksiyonuna katılma, konunun uzmanlarından fikir alma ve deneyimleme fırsatı da yakalayacak.

Ayrıca yarışmanın yarı finaline kalan 5 öğrenci İstanbul’da jüri üyelerine sunum yapma şansı bulacak. Yarışmanın birincisi MacBook Pro Notebook, ikincisi, Nikon D7100 18-105 VR KİT DSLR Fotoğraf Makinesi, üçüncüsü de Parrot Bebop Drone ile ödüllendirilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.