Ferrari’den yılbaşı sürprizi!

VW-Golf-GTI

Son model Ferrari California T sahipleri, yılın bitmesine sayılı günler kala yılbaşı sürpriziyle sarsıldı. Ferrari Kuzey Amerika, 185 California T modelinde yakıt sızıntısı olabileceğini söyleyerek süpersporcu sahiplerini servislere davet etti. 8 Eylül – 11 Kasım 2015 tarihleri arasında üretilen California T’lerin yangın riski taşıyan yakıt sızıntısı Amerika Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından da onaylandı.

Amerika Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, sızıntının tedarikçi tarafından gönderilen hatalı bir parça nedeniyle olduğunu ve parçanın ücretsiz olarak değiştirilerek yangın riskinin önleneceğini belirtti.

Ferrari bu geri çağırmanın ardından yetkili satıcılarını uyardı ve 2016 California T satışını geçici olarak askıya aldı.

Ferrari geçtiğimiz haziran ayında da Takata hava yastıkları nedeniyle 458 Italia, 458 Spider, 458 Speciale, 458 Speciale A, California T, FF, F12 Berlinetta ve LaFerrari modellerini geri çağırmıştı. Toplamda 814 otomobilini hava yastığı problemi nedeniyle geri çağıran Ferrari, hava yastıklarının montajında bir hata tespit etmişti.

Önceki İçerikYeni Renault Megane 2016
Sonraki İçerikTrafikte öğretmen misiniz? Cezalandırıcı mısınız?
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz