Ferrari’lerin gösterisi

Spor lüks otomobil üreticisi Ferrari, California T, F12 Berlinetta ve FF modelleriyle İstanbul Autoshow sahnesine çıkıyor. Zarif kabiniyle dikkat çeken California T, 50’lerden bu yana tüm California modellerinde olduğu gibi şıklığı ve çok yönlülüğü bir araya getiriyor. 14 saniyede coupe’den spider’a dönüşen katlanabilir metal tavana sahip sporcu otomobil, Ferrari’nin yenilikçi standartlarını temsil ediyor.

F12 Berlinatta, İtalyan lüks otomobil üreticisinin tarihindeki en güçlü modellerden biri olarak dikkat çekiyor. V12 motoru 740 beygir güç ve 690 Nm tork üreten F12 Berlinetta 0’dan 100 km hıza 3.1 saniyede, 0’dan 200 km hıza ise 8.5 saniyede ulaşabiliyor. Otomobilin maksimum hızı ise 340 km/s.

Ferrari tarihinin bir başka önemli modeli de ilk dört çeker spor model olan Ferrari FF olarak karşımıza çıkıyor. İstanbullularla buluşan FF’in V12 motoru 660 beygir güç üretiyor. 0-100 km/s arasına 3.7 saniyede çıkan sporcunun maksimum hızı 335 km/s olarak dikkat çekiyor.

Önceki İçerikGeleceğin otomobili Autoshow’a geliyor
Sonraki İçerikDizel Maserati podyumda
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz