Fiat 64 ilde en çok tercih edilen marka oldu

Fiat Egea üretim
VW-Golf-GTI

Türkiye otomotiv pazarında haziran ayını Renault önde tamamlasa da ezeli rakibi Fiat açık ara zirvedeki yerini koruyor. 2023 yılı ilk yarısında 101 bin adetin üzerinde binek ve hafif ticari araç satışına imza atan Fiat Türkiye için ilginç bir hamle de kentler ölçeğinde geldi. Türkiye’nin 64 şehrindeki araç satışlarında Fiat en çok satan marka olmayı başardı. Fiat satışları 2022 yılı ilk yarısına göre yüzde 63 artış gösterdi.

Bu yılın ilk 6 ayında Türkiye’de 555 bin adetlik araç satışının 101 bini Fiat marka araçlardan oluştu. Fiat Türkiye’nin pazar payı yüzde 18.2 oldu. Fiat’ın başarısında Egea Cross modelinin tek başına 20 bin adetlik satışla katkısı büyük oldu. Yeni Doblo segmentinde kendini yeniden öne çıkardı.

4 yıldır peşpeşe Türkiye’nin en çok satan markası ünvanını elinde bulunduran marka, 500e elektrikli araç satışında da 500 adede yakın satış gerçekleştirdi.

 

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel satışları 2022 rakamını 6 ayda yakaladı

En lüks Renault Clio Hibrit’i test ettik

Önceki İçerikOpel satışları 2022 rakamını 6 ayda yakaladı
Sonraki İçerikMAIS üç markalı oluyor, Alpine Türkiye’ye geliyor
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz