Fiat Chrysler PSA evlilik görüşmesi resmen doğrulandı

VW-Golf-GTI

Kısa bir süre önce Renault Grubu ile görüşmeleri sonlandıran Fiat Chrysler (FCA) şimdi yönünü bir başka Fransız Gruba çevirdi. Dün gece açıklanan FCA PSA görüşmeleri sabah saatlerinde resmen İtalyanlar tarafından doğrulandı. Buna göre Avrupa ve Çin pazarında güçlü olan PSA (Peugeot, Citroen, Opel, DS) ile; Akdeniz ve ABD pazarında güçlü olan FCA (Fiat Chrysler) güçlerini birleştirmeyi deneyecek…

Ancak, görüşmelerde FCA ile Renault arasında olumsuz biten flörtün gölgesi de yer alacak. Yani Fransızlarla masaya oturmak kolay olmayabilir!

Örneğin FCA ve PSA biraraya gelirse başkan kim olacak? PSA’nın güçlü lideri Carlos Tavares mi? FCA’yı kontrol eden Agnelli ailesinin temsilcisi John Elkann mı?

Fransız şirket PSA’nın piyasa değeri 26.2 milyar dolar iken FCA’nın ise 22 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Aslında tarih tekerrür ediyor; Fiat patronu Agnelli ailesi ile Fransız Peugeot aileleri, 2000’li yıllarda Fiat Chrysler evliliği öncesinde de görüşmelerde bulunmuştu.

 

Önceki İçerikOtomotiv hanedanı: BMW’den Geely’e servet sahipleri
Sonraki İçerikOpel 2 yılda elektrikli olacak 8 modeli açıkladı
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz